به گزارش پایگاه خبری جام سبز، ، رقابت‌های هفته بیست و نهم لیگ برترفوتبال سه‌شنبه شب به صورت همزمان برگزار می‌شود که ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان از ساعت ۲۰ میزبان نبرد تیم‌های نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان خواهد بود.

نفت مسجدسلیمان برای بقا نیاز به ۴ امتیاز از دو مسابقه پیش رو دارد تا با خیال آسوده فصل را به پایان برساند.

شاگردان رضا مهاجری باید در این دیدار خانگی سه امتیاز را بگیرند و امیدوار باشند که دو تیم دیگر قعرنشین این هفته امتیاز از دست بدهند.

نفت مسجدسلیمان از ۴ هفته اخیر سه مساوی و یک شکست دارد.

در آن سوی میدان، نفت آبادان هم ۷ هفته است که برد نداشته و روی نوار ناکامی گام بر می‌دارد به همین علت هم هواداران نفت آبادان هفته گذشته پس از شکست خانگی به مس رفسنجان امید شریفی نسب سرمربی تیم امید‌های باشگاه هاشان را تشویق کردند.

به هر حال نتیجه این دربی نفتی بیش از همه برای قعرنشینان جدول یعنی فجرشهیید سپاسی و شهرخودرو اهمیت دارد. اگر نفت مسجدسلیمان بازنده شود رقبایش به بقا امیدوارتر می‌شوند و اگر مسجدسلیمانی‌ها پیروز شوند یا یک امتیاز هم بگیرند به بقا امیدوارتر خواهند شد. بازی رفت دو تیم را نفت آبادان با نتیجه ۲ بر صفر برده است.

رضا عادل به همراه محمدرضا ابوالفضلی و مهرداد نجفی این بازی را قضاوت می‌کند.

تیم‌های فولادخوزستان و سپاهان اصفهان نیز از ساعت ۲۰ در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان در برابر هم صف آرایی می‌کنند.

این هفته یک دیدار آسیایی در اهواز شاهد خواهیم بود جایی که دو نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان این فصل رو دروی یکدیگر قرار می‌گیرند.

سپاهان برای نایب قهرمانی با پرسپولیس رقابت دارد و اکنون با یک بازی بیشتر یک امتیاز بالاتر از سرخپوشان تهرانی در جدول ایستاده تا وضعیت نتیجه بازی تراکتور و پرسپولیس مشخص شود.

شاگردان جواد نکونام نیز برای اینکه در پایان فصل بالاتر از گل گهر سیرجان در جدول لیگ قرار بگیرند تلاش می‌کند. قرمزپوشان اهوازی در آسیا موفق بودند و بدون باخت به مرحله بعدی صعود کردند، اما سپاهان به دلیل فرصت سوزی‌های بازیکنانش حذف شد، بنابراین اگر سپاهان فردا بتواند از موقعیت هایش خوب استفاده کند و به پیروزی برسد رقیب جدی برای نایب قهرمانی پرسپولیس خواهد بود و البته عبور از مانع فولادی کار دشواری است. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه ۲ بر یک به سود سپاهان تمام شد.

امیر عرب براقی به همراه یعقوب سخندان و جعفر مهاجر قضاوت این بازی را برعهده دارد.