مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با برتری استقلال ایران برابر الشرطه عراق و صعود ۳ نماینده کشورمان به یک هشتم نهایی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با برتری استقلال ایران مقابل الشرطه عراق و صعود ۳ نماینده کشورمان به یک هشتم نهایی به پایان رسید.

استقلال با تک گل دیاباته، الشرطه عراق را شکست داد و فرهاد مجیدی و شاگردانش بعد از بازی جشن صعود گرفتند. تساوی الدوحیل قطر و الاهلی عربستان هم باعث شد تا الهلال حریف بعدی استقلال در مرحله یک هشتم نهایی باشد.
استقلالی‌ها که قرار بود برای زیارت خانه خدا امروز راهی مکه مکرمه شوند، به علت مخالفت مقامات سعودی رفتن آن‌ها به مکه منتفی شد و بامداد فردا به تهران باز می‌گردند.

شکست ۲ بر صفر الهلال عربستان مقابل شباب الاهلی امارات باعث شد تراکتور ایران هم با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۳ به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و حریف النصر عربستان شود.
نکته مثبت تراکتوری ها، ثبت ۵ کلین شیت بود و محمد رضا اخباری موفق شد رکورد بسته نگه داشتن دروازه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را به نام خود ثبت کند.
پرسپولیس هم دیگر نماینده کشورمان است که بعد از بازی‌های دور چهارم، صعودش به مرحله حذفی قطعی شد. شاگردان گل محمدی که بهترین عملکرد را در منطقه غرب آسیا داشتند و با ۱۵ امتیاز مقتدرانه راهی یک هشتم نهایی شدند، باید در این مرحله به مصاف تیم استقلال تاجیکستان بروند.
حالا نتایج خوب نمایندگان ایران در آسیا مقابل تیم‌های عربی، فوتبال دوستان را امیدوار کرده است که تیم ملی هم در بازی‌های ماه آینده مقابل بحرین و عراق با دست پر از زمین خارج شود.
دور برگشت بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال برای تیم ملی فوتبال کشورمان از ۱۳ تا ۲۵ خرداد و به میزبانی کشور بحرین برگزار می‌شود، ​ضمن آن که دیدار‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا هم ۲۲ و ۲۳ شهریور به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.