خوزستان برای نخستین بار نایب قهرمان  مسابقات دومیدانی کشور شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر ضرورت فعال بودن ورزش کارگری در خوزستان تاکید کرد و گفت: جامعه کارگری به اجرای برنامه های نشاط آور نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز، ارسلان غمگین روز پنج شنبه دوم بهمن ماه در حاشیه مسابقات دومیدانی قهرمانی کارگران کشور (بانوان و آقایان) به میزبانی شهرستان اهواز اظهار کرد: با وجود بیماری کرونا، نیاز جامعه کارگری به برنامه ریزی و نشاط و نیز انتقال آن به جامعه تولید برای بهره وری بهتر و بیشتر، حوزه معاونت امور اجتماعی و هیات ورزشی کارگران خوزستان را بر آن داشت برنامه های خوبی را در این زمینه تدارک ببینند.
وی گفت: ۱۲ برنامه از زمان شیوع ویروس کرونا در موقعیت های مختلف اجرا کردیم. مسابقات دومیدانی کارگری کشور برای نخستین بار و با حجم بسیار خوبی پس از اخذ مجوزهای لازم از ستاد مقابله با کرونا برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان‌ گفت: در این رقابت ها  که حاصل همکاری حوزه ورزش کارگری، هیات ورزش کارگری و دومیدانی کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان است- ۱۶۰ ورزشکار از ۲۹ استان کشور شرکت کردند.
وی ادامه داد: مسابقات دومیدانی بانوان روز گذشته و امروز مسابقات آقایان به پایان رسید و این رویداد موجب رشد ورزش کارگری خوزستان خواهد شد.
غمگین بر فعال بودن ورزش کارگری خوزستان تاکید کرد و گفت: عمده صنایع در خوزستان ملی است و با حدود یک میلیون نفر کارگر و ۲۱۰ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی و نیز وجود صنایع مادر در استان می طلبد که ورزش کارگری قدرتمند داشته باشیم.
وی گام خوزستان در مسابقات ۱۴۰۰ را تصاحب عمده رشته های ورزشی در سطح کشور دانست و گفت: با تلاشی که در بخش ورزشی خوزستان وجود دارد این اتفاق خواهد افتاد.
گفتنی است: خوزستان برای نخستین بار نایب قهرمان مسابقات دومیدانی کشور شد و بعد از ۱۲ سال میزبانی این مسابقات را برعهده داشت. همچنین مازندران به مقام قهرمانی رسید و آذربایجان شرقی عنوان سوم را به خود اختصاص داد.