تاریخ انتشار : سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 10:11
کد خبر : 3856

تاریخ اولین بازی توپی در جهان

تاریخ اولین بازی توپی در جهان

تاریخ اولین بازی توپی در جهان بازی فوتبال شکلش را گرفت: مهم ترین داستان حاکی از آن است که این بازی در قرن دوازدهم در انگلستان گسترش یافت ، در این قرن، بازی های فوتبال شبیه به فوتبال در چمن ها و جاده ها در انگلستان بوده است.علاوه بر شوت زدن، بازی نیز با مشت

فوتبال

تاریخ اولین بازی توپی در جهان

بازی فوتبال شکلش را گرفت:

مهم ترین داستان حاکی از آن است که این بازی در قرن دوازدهم در انگلستان گسترش یافت ، در این قرن، بازی های فوتبال شبیه به فوتبال در چمن ها و جاده ها در انگلستان بوده است.علاوه بر شوت زدن، بازی نیز با مشت به توپ انجام می شده است.این شکل اولیه فوتبال نسبت به شیوه امروزی بازی بسیار خشن تر بوده است.

 

یکی از ویژگی های مهم پیشگام در فوتبال این بود که این بازی ها شامل تعداد زیادی از افراد بودند و در مناطق وسیعی در شهر برگزار می شدند (معادل آن در فلورانس از قرن ۱۶ که به آن کالسیو گفته می شد).دیوانگی در این بازی ها باعث آسیب به شهر و گاهی حتی مرگ می شد. به همین دلایل در نهایت برای چند قرن ممنوع شده بود اما بازی های فوتبال مانند در قرن هفدهم دوباره در خیابان های لندن ظاهر شدند.

 

در سال ۱۸۳۵، این بازی ممنوع شد، اما در این مرحله این بازی در مدارس عمومی برگزار میشد با این حال، مدت زیادی طول کشید تا این که ویژگی های فوتبال امروز عملی شد. برای مدتی طولانی تفاوتی بین فوتبال و راگبی وجود نداشت.

یکی از ویژگی های مهم پیشگام در فوتبال این بود که این بازی ها شامل تعداد زیادی از افراد بودند و در مناطق وسیعی در شهر برگزار می شدند (معادل آن در فلورانس از قرن ۱۶ که به آن کالسیو گفته می شد).دیوانگی در این بازی ها باعث آسیب به شهر و گاهی حتی مرگ می شد. به همین دلایل در نهایت برای چند قرن ممنوع شده بود اما بازی های فوتبال مانند در قرن هفدهم دوباره در خیابان های لندن ظاهر شدند.در سال ۱۸۳۵، این بازی ممنوع شد، اما در این مرحله این بازی در مدارس عمومی برگزار میشد با این 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.