تاریخ انتشار : شنبه 28 دی 1398 - 22:41
کد خبر : 8134

سرپرست هیات ورزش های همگانی خوزستان: هزینه کردن در ورزش، سرمایه گذاری است

سرپرست هیات ورزش های همگانی خوزستان: هزینه کردن در ورزش، سرمایه گذاری است

سرپرست هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: هزینه کردن در ورزش، هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است. به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ امید حاجتی، امروز، شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج و توسعه ورزش همگانی خوزستان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به برنامه های هیات ورزش همگانی در

سرپرست هیات ورزش های همگانی خوزستان گفت: هزینه کردن در ورزش، هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ امید حاجتی، امروز، شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج و توسعه ورزش همگانی خوزستان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به برنامه های هیات ورزش همگانی در شهرهای مختلف استان، اظهار کرد: حدود ۷۵ درصد جمعیت استان در مناطق شهری است و البته به این معنی نیست که ما برای روستاها برنامه نداریم. به هر حال انعقاد تفاهم نامه برای توسعه و ترویج ورزش همگانی در کشور نمونه شد و تاکنون نیز چنین تجربه مشابه ای با همکاری ۸۲ شهرداری وجود نداشته است. این کار در نوع خود، کم نظیر یا بی نظیر است.

وی با بیان این امسال توجه ویژه به ورزش همگانی خوزستان در دستور کار قرار گرفته و بستر آن نیز مهیا شده است، گفت: در این راستا توافقاتی با وزیر ورزش داشتیم و با حمایت استاندار نیز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب کردیم که از ظرفیت ماده ۵۳ استفاده کنیم؛ طبق این ماده، دستگاهای اجرایی می توانند یک درصد از اعتبارات خود، اعم از هزینه ای و عمرانی را در حوزه ورزش هزینه کنند که طبق مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان، قرار شد این مبلغ در حوزه ورزش همگانی هزینه شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بیان کرد: هدف این است که با توسعه و ترویج ورزش های همگانی خوزستان بیش از پیش به نشاط و سلامت اجتماعی در بین اقشار مختلف مردم استان توجه کرد.

وی عنوان کرد: انتظار ما از شهرداران سراسر استان این است که تا پایان سال، حداقل سه رویداد ورزش همگانی گروهی را در شهرهای خود برگزار کنند و ورزش صبحگاهی و شامگاهی نیز مدنظر قرار دهند. هیات ورزش های همگانی خوزستان هم در خدمت شهرداری ها است تا بستر اجرای برنامه های نرم افزاری فراهم شود و در کنار آن نیز بتوانیم زیرساخت های مورد نیاز را فراهم کنیم.

حاجتی بیان کرد: دو تفاهم نامه دیگر در حوزه ورزش های همگانی خوزستان در دستور کار است که یکی از این تفاهم نامه ها با مجموعه سپاه استان به امضا رسید. در این زمینه ۲۱۹ سالن ورزشی استان که زیر نظر سپاه هستند با مشارکت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان تکمیل خواهند شد و در نهایت برای توسعه ورزش همگانی به بهره برداری مشترک خواهند رسید.

وی افزود: تفاهم نامه همکاری با مجموعه نوسازی مدارس و آموزش و پرورش خوزستان آماده شده است. این تفاهم نامه مهم است و انقلابی در حوزه زیرساخت های ورزش همگانی و محلات ایجاد خواهد کرد؛ ما مدارس را به امکانات ورزش همگانی تجهیز خواهیم کرد و آموزش و پرورش نیز در مدارس را در شیفت عصر باز خواهد گذاشت تا زمینه استفاده مردم محلات و هیات همگانی از ظرفیت آموزش و پرورش در توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی فراهم شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری توسعه و ترویج ورزش های همگانی خوزستان با شهرداری های سراسر استان، گفت: برنامه ریزی ما به این صورت است که اولویت به شهرهایی که دارای محرومیت بیشتر هستند، داده شود و این یک اقدام حمایتی است.

وی با اشاره به نگرانی برخی از شهرداران درباره چگونگی انجام این کار مشترک نیز عنوان کرد: برنامه های مشترک را سخت نگیرد زیرا شاید باتوجه به تجربه کمتر در انجام کارهای مشترک، این نگرانی وجود دارد.

حاجتی در پایان نیز گفت: هزینه کردن در ورزش، هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است و می تواند به گروه های سنی مختلف کمک کند تا کمتر دچار مشکلاتی در بخش سلامتی و اجتماعی شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.