تاریخ انتشار : سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 12:20
کد خبر : 4076

شانس بالای ۷ کشتی‌گیر ایران برای حضور در سیدبندی مسابقات جهانی

شانس بالای ۷ کشتی‌گیر ایران برای حضور در سیدبندی مسابقات جهانی

۷ کشتی گیر ایران با توجه به مدال جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی و امتیازهای کسب کرده در رقابت‌های جهانی، آسیایی و مسابقات رنکینگ دار این شانس را دارند تا در رقابت‌های جهانی قزاقستان جزو چهار کشتی‌گیر برتر وزن خود قرار گیرند. به گزارش پایگاه خبری جام سبز، بر اساس طرح سید بندی اتحادیه جهانی کشتی

کشتی گیر

۷ کشتی گیر ایران با توجه به مدال جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی و امتیازهای کسب کرده در رقابت‌های جهانی، آسیایی و مسابقات رنکینگ دار این شانس را دارند تا در رقابت‌های جهانی قزاقستان جزو چهار کشتی‌گیر برتر وزن خود قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز، بر اساس طرح سید بندی اتحادیه جهانی کشتی گیرانی که در رقابت‌های اعلام شده، مسابقات جهانی، قاره‌ای و رقابت‌های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت کنند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که ۴ نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت‌های جهانی و یا المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (دو نفر بالا و دو نفر پایین) قرار می‌گیرند.

با توجه به اعلام رنکینگ کشتی گیران (تاکنون) از سوی اتحادیه جهانی کشتی، در کشتی آزاد و در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی با ۴۳ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد و در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی با ۴۵ امتیاز دوم است. در وزن ۹۷ کیلوگرم رضا یزدانی با ۳۴ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد و در نهایت در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز پرویز هادی با ۴۱ امتیاز ششم است.

در کشتی فرنگی نیز در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی با ۳۸ امتیاز در جایگاه سوم رنکینگ قرار دارد. در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری با ۳۲ امتیاز در جایگاه هفتم و در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی علیاری نیز با ۳۹ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارند.

بر اساس تقویم اتحادیه جهانی کشتی در فرصت باقی مانده تا رقابت‌های جهانی قزاقستان (اواخر شهریورماه) در رشته کشتی آزاد ۲ رقابت رنکینگ دار جام ساساری ایتالیا و جام یاشاردوغو ترکیه و در رشته کشتی فرنگی نیز جام ساساری ایتالیا و جام کارایف بلاروس پیش رو است و کشتی گیران کشورمان این شانس را دارند تا در صورت صلاحدید کادر فنی مربوطه با حضور در رقابت‌های سیستم رنکینگ جایگاه خود را تثبیت یا ارتقاء دهند.

بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی نفرات اول تا دهم در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی به ترتیب ۵۰، ۳۰، ۱۵، ۱۰، ۸، ۶، ۴ و ۲ امتیاز کسب کرده اند. نفرات اول تا هشتم رقابت‌های قهرمانی قاره‌ای در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۱۲، ۱۰، ۸ ، ۶، ۴ و ۲ امتیاز بدست آورده اند و نفرات اول تا پنجم در تورنمنت‌های بین المللی رنکینگ دار نیز به ترتیب صاحب ۸، ۶، ۴ و ۲ امتیاز می‌شوند.
از دیگر مواردی که در این طرح لحاظ شده تعداد کشتی گیران در هر مسابقه است به طوری که برای گروه‌های وزنی با ۱۰ شرکت کننده و یا کمتر ۶ امتیاز اضافه، برای گروه‌های ۲۰-۱۱ کشتی گیر ۸ امتیاز اضافه و برای گروه‌هایی که بیش از ۲۰ شرکت کننده در آن حضور داشته باشند ۱۰ امتیاز اضافه داده خواهد شد.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی کشتی، رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان نیز بعنوان مهمترین مسابقات رنکینگ سیستم برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می‌شود و کشتی گیران کشورمان برای کسب قرعه بهتر در المپیک توکیو (در شش وزن المپیکی در دو رشته آزاد و فرنگی)، می‌بایست در رقابت‌های جهانی رنکینگ خود را کسب کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.