تاریخ انتشار : دوشنبه 13 اسفند 1397 - 20:47
کد خبر : 3612

طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی وارد فاز اجرایی شد

طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی وارد فاز اجرایی شد

طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران در دستور کار شرکت های تابعه قرار گرفت. طرح مطالعاتی ارتقاء وضعیت سیستم‌های حفاظت کاتدی در بخش بالادستی تأسیسات نفت و گاز خشکی و دریایی، ارتقاء وضعیت رنگ و پوشش و ارتقاء وضعیت استفاده از ممانعت کننده ‌های خوردگی در بخش بالادستی نفت و

شرکت ملی نفت ایران
طرح های مطالعاتی استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران در دستور کار شرکت های تابعه قرار گرفت.

طرح مطالعاتی ارتقاء وضعیت سیستم‌های حفاظت کاتدی در بخش بالادستی تأسیسات نفت و گاز خشکی و دریایی، ارتقاء وضعیت رنگ و پوشش و ارتقاء وضعیت استفاده از ممانعت کننده ‌های خوردگی در بخش بالادستی نفت و گاز در خشکی و دریا، به همراه اجرای پایلوت‌های تعریف شده برای هر طرح، به ترتیب در دستور کار شرکت های نفت مناطق مرکزی ایران، نفت و گاز اروندان و نفت فلات قاره ایران قرار گرفته است.

رئیس کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی در شرکت ملی نفت ایران در این باره گفت: شرح‌کار طرح های مطالعاتی اعلام شده، در جلسات کارگروه مربوطه نهایی و به منظور اجرا به شرکت های تابعه ابلاغ شده است.

هادی ابراهیم فتح آبادی افزود: با توجه به اینکه مقرر شده این طرح ها با همکاری مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران انجام شود، هماهنگی در این خصوص با مدیریت پژوهش در حال انجام است. همچنین انتخاب مطالعه موردی (Case Study) در خصوص بازرسی بر مبنای ریسک (RBI) و سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله (PIMS) نیز در دستور کار کارگروه است که به زودی در این مورد تصمیم گیری می شود.

با توجه به قدمت تأسیسات و اهمیت موضوع بازرسی فنی و کنترل خوردگی، کارگروه طرح استقرار مدیریت خوردگی و بازرسی فنی در شرکت ملی نفت ایران از ابتدای سال ١٣٩۶ در مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی فعالیت خود را آغاز کرد به طوری که تاکنون ۶ طرح مطالعاتی مورد نیاز جهت استقرار این طرح تعریف و در هیأت مدیره شرکت نفت مصوب شده است.

گفتنی است؛ ۳ طرح یادشده از طرح‌های اولویت‌دار است که هم‌ اکنون وارد فاز اجرایی شده؛ ۳ طرح مطالعاتی دیگر نیز پس از پیشرفت ٧٠ درصدی این طرح ها وارد فاز اجرا می شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.