تاریخ انتشار : یکشنبه 7 مهر 1398 - 11:21
کد خبر : 6335

ترکیب اعضای شورای عالی ورزش و تربیت بدنی تعیین شد

ترکیب اعضای شورای عالی ورزش و تربیت بدنی تعیین شد

مجلس شورای اسلامی، وظایف و ترکیب اعضای شورای عالی ورزش و تربیت بدنی را تعیین کردند. به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ نمایندگان در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی، لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را اصلاح کردند. بر مبنای ماده ۵ این لایحه؛ شورای عالی ورزش و تربیت بدنی

مجلس شورای اسلامی، وظایف و ترکیب اعضای شورای عالی ورزش و تربیت بدنی را تعیین کردند.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ نمایندگان در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی، لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را اصلاح کردند.

بر مبنای ماده ۵ این لایحه؛ شورای عالی ورزش و تربیت بدنی جهت تسهیل در تحقق اهداف و وظایف وزارت مندرج در این قانون تشکیل می شود؛ وظایف تعریف شده اعم از اتخاذ سیاست های اجرایی توسعه تربیت بدنی و ورزش کشور، بررسی و تصویب برنامه های بلندمدت، راهبردی، اجرایی و نظارتی حوزه تربیت بدنی و ورزش متناسب با سند آمایش سرزمینی کشور؛ تقسیم و تسهیم کار ملی و هماهنگ سازی فعالیت های تربیت بدنی و ورزش کشور و نظارت بر حسن اجرای آن و حل موارد اخختلافی و رفع چالش ها و موانع توسعه ای بین دشتگاه های اجرایی مرتبط با ورزش به عنوان وظایف شورای عالی ورزش و تربیت بدنی تصویب شد.

بنابر این مصوبه رییس جمهور یا معاون اول رییس جمهوری(رییس شورا)؛ وزیر ورزش و جوانان(دبیر شورا)؛ رییس سازمان برنامه و بودجه کشور؛ معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ وزیر آموزش و پرورش؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ وزریر کشور؛ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران؛ رییس شوریا عالی استان ها؛ رییس سازمان بسیج مستضعفین؛ رییس کمیته ملی المپیک؛ رییس کمیته ملی پارالمپیک؛ دو نفر از روسای فدراسیون های ورزش به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و با حکم رییس جمهور؛ یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و جوانان و با رای مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر؛ دو نفر از صاحب نظران با تجربه ورزشی(یک نفر از بانوان) به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان با حکم رییس جمهور؛ ترکیب اعضای شورای عالی ورزش و تربیت بدنی را تشکیل می دهند.

در تبصره یک این ماده، تصویب شد که وزرا و روسای دستگاه های دیگر حسب مورد با حق رای در جلسات شورا حضور می یابند.

نمایندگان در تبصره ۲ مصوب کردند؛ در سطح استان، شورای تربیت بدنی و ورزش استان به ریاست استاندار با ترکیب متناظر اعضای شورای عالی تربیت بدنی و ورزش کشور تشکیل می شود. دبیر این شورا مدیر کل ورزش و جوانان استان است. دستورالعمل نحوه تشکیل شورای استان توسط وزارت تهیه و ابلاغ می شود.

بنابر تبصره ۴ این ماده؛ دبیرخانه شورای عالی با بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی تربیت بدنی و ورزش کشور در وزارت مستقر خواهد بود و مسئولیت پیگیری و تشکیل جلسات را بر عهده خواهد داشت. دستورالعمل نحوه تکشیل و اداره جلسات توسط وزارت تهیه و به تصویب شوریا یادشده می رسد.

در تبصره ۵ این ماده تصویب شد که عضویت اعضا قائم به فرد است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.