تاریخ انتشار : جمعه 27 تیر 1399 - 17:30
کد خبر : 9283

تصمیمات جدید ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال اعلام شد

تصمیمات جدید ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال اعلام شد

ستاد مبارزه با کرونا فدراسیون فوتبال به ریاست دبیرکل تشکیل جلسه داد. به گزارش پایگاه خبری جام سبز، جلسه ستاد مبارزه با کرونا در فدراسیون فوتبال در ادامه نشست‌های تخصصی گذشته با حضور مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون و رئیس ستاد و اعضا (کشوری فر، مهدی، نقی پور، فغان پور، هراتیان، سیف، خانلری، شهاب، ایروانی

ستاد مبارزه با کرونا فدراسیون فوتبال به ریاست دبیرکل تشکیل جلسه داد.


به گزارش پایگاه خبری جام سبز، جلسه ستاد مبارزه با کرونا در فدراسیون فوتبال در ادامه نشست‌های تخصصی گذشته با حضور مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون و رئیس ستاد و اعضا (کشوری فر، مهدی، نقی پور، فغان پور، هراتیان، سیف، خانلری، شهاب، ایروانی و محمد کسرایی) در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این نشست ضمن تاکید مجدد بر تبعیت فدراسیون از تصمیم دولت درباره تداوم مسابقات لیگ‌های فوتبال ایران، بحث‌های تخصصی انجام یافته طی هفته گذشته مورد بحث و ارزیابی مجدد قرار گرفت.

بر این اساس، اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال به شرح زیر صادر شد:

حسب نامه شماره ۵۹۸ / ص / ۲۵۸/۹۹ مورخ ۱۸/۴/۹۹ فدراسیون پزشکی ورزشی و تاکید بر پیاده سازی و نظارت و اجرای دقیق پروتکل ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با کرونا وزارت بهداشت و درمان موارد زیر به استحضار می‌رسد:
۱- نظر به بند شماره دو ابلاغیه معاونت محترم توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به شماره د/۳/۴۰۹۸ ابلاغ شده در تاریخ ۲/۴/۹۹ مبنی بر قرنطینه تیم در شرایطی که ۲۵ درصد از اعضای کادر و بازیکنان به کرونا مبتلا شده باشند موارد زیر لازم الاجرا میباشد:
الف- مبنای تصمیم گیری درباره موارد مثبت، فهرست اسامی بازیکنان و کادر باشگاه‌ها که در کمیته نقل و انتقالات ثبت شده می‌باشد.
ب- تعویق بازی در صورتی انجام می‌شود که نتایج تست ۲۵ درصد از کادر و بازیکنان که نام آن‌ها در لیست کمیته نقل و انتقالات ثبت شده است، مثبت بوده و ۸۰ درصد نتایج مثبت متعلق به بازیکنان باشد.
۲- از تاریخ ۲۸ / ۴/ ۹۹ نمونه گیری‌های مدون PCR توسط ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال انجام خواهد گرفت.
الف – مقتضی است مدیران عامل و کادر پزشکی تیم‌ها همکاری لازم در این زمینه را مبذول دارند.
ب – زمان و محل اخذ تست، توسط سازمان لیگ به صورت رسمی اعلام خواهد شد.
ج – مبنای تصمیم گیری درباره تعویق بازی، تنها نتایج حاصل از تست‌های مدون انجام شده توسط این ستاد خواهد بود.
د- مقتضی است باشگاه‌ها ضمن رعایت اصول بند “واجدین شرایط آزمایش کووید -۱۹” آخرین نسخه ابلاغ شده قلوچارت بازتوانی و درمان وزارت بهداشت و درمان (پیوست) از انجام هرگونه تست خارج از شرایط این بند اجتناب نمابند.
ه – در صورت نیاز به انجام تست PCR خارج از تست‌های ادواری ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال مقتضی است قبل از انجام تست با این ستاد به صورت رسمی و مکتوب هماهنگی‌های لازم انجام پذیرد.
ر – مقتضی است فرم‌های خود اظهاری بازیکنان و کادر توسط پزشک تیم تکمیل و به صورت روزانه و در ساعات اداری رسما برای سازمان لیگ ارسال گردد.
۳- بازگشت به بند ۳ “بازتوانی در شاغلین با سابقه کووید -۱۹ “عنوان” غربالگری، مراقبت و بازتوانی” در پروتکل گام دوم مبارزه با کرونا در فوتبال ابلاغ شده از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی (کد ۱۹۲/۳۰۶)، بازگشت به فعالیت بازیکنان با نمونه مثبت مطابق با آخرین نسخه ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و درمان (پیوست) خواهد بود.
۴- کادر پزشکی تیم‌ها ملزم به هرگونه همکاری در اجرای پروتکل‌های ابلاغ شده و شرکت در وبینار‌های آموزشی اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال خواهند بود.
۵- در صورت احراز تخطی از هر یک از بند‌های دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا از سوی کادر پزشکی، بازیکنان، کادر فنی، اداری و مسئولین تیم مستندات مربوطه به کمیته انضباطی ارسال می‌گردد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.