تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 13:33
کد خبر : 2104

مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری خوزستان:لزوم آموزش مهارت های فنی و تخصصی به جوانان در روستاها و شهرها

مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری خوزستان:لزوم آموزش مهارت های فنی و تخصصی به جوانان در روستاها و شهرها

 مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری خوزستان در خصوص توانمندسازی جوانان در حوزه اشتغال گفت:سازمان فنی و حرفه ای باید در زمینه آموزش مهارت های فنی و تخصصی به جوانان در روستاها و شهرها با توجه به پتانسیل های موجود و اشتغال های ایجاد شده و در حال ایجاد، ورود کند. به گزارش جام سبز، جلسه

 مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری خوزستان در خصوص توانمندسازی جوانان در حوزه اشتغال گفت:سازمان فنی و حرفه ای باید در زمینه آموزش مهارت های فنی و تخصصی به جوانان در روستاها و شهرها با توجه به پتانسیل های موجود و اشتغال های ایجاد شده و در حال ایجاد، ورود کند.

به گزارش جام سبز، جلسه شورای اشتغال به ریاست فرماندارشهرستان هفتکل و با حضور مهندس حسینی مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری ، موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان  و اعضای شورای اشتغال شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری هفتگل برگزار شد .

حسینی مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری اظهار کرد: طبق آمار بیکاری در شهرستان هفتکل که حدود ۱۵۰۰ نفر اعلام شده ، این کارگروه باید تمام تلاش خود را با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های درون شهرستان ، برای به کارگماری و ایجاد اشتغال این جوانان به کار گیرد .

مدیرکل امور روستایی وشوراها افزود: این شهرستان دارای پتانسیل هایی از جمله کشاورزی ، معادن، خدماتی و صنایع دستی می باشد که میتوان به نحو شایسته از این پتانسیل استفاده کرد .

حسینی گفت : هنر کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان دراین است که زنجیره ای در جهت تولید ، مصرف و بازاریابی تعریف و پیاده سازی کند ، که علاوه بر بررسی و رفع موانع تولید و اخذ تسهیلات ، از سوی دیگر فروش محصول نیز از طریق بازاریابی و نیاز سنجی در نقاط مختلف استان و کشور تضمین شود ، تا اشتغال هایی که به وجود خواهند آمد با شکست روبرو نشوند و به یک اشتغال پایدار تبدیل شوند .

مدیرکل امور روستایی وشوراها استانداری اظهارکرد: در بخش کشاورزی شهرستان ، ۱۱ طرح گلخانه تصویب گردید ، از ریاست اداره جهاد کشاورزی شهرستان این انتظار را داریم در خصوص اینکه این ۱۱ طرح گلخانه چه محصولی را میخواهند کشت کنند و ظرفیت تقاضای شهرستان و استان را در این محصولات بررسی کنند ، در واقع الگوی مصرف و بازار هدف مشخص باشد که ترافیک یک محصول ایجاد نشود و باعث ضرر و زیان کشاورزان نگردد .

حسینی در خصوص توانمندسازی جوانان در حوزه اشتغال گفت : سازمان فنی و حرفه ای باید در زمینه آموزش مهارت های فنی و تخصصی به جوانان در روستاها و شهر با توجه به پتانسیل های موجود و اشتغال های ایجاد شده و در حال ایجاد ،  ورود کند .

در ادامه موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان  افزود: بر اساس وظیفه ای که از سوی استاندار به ما محول شد یک برنامه عملیاتی ، خاص شهرستان هفتکل تهیه و تنظیم گردید، که عناصر این برنامه از جامع هدف خود ما یعنی خانواده های تحت پوشش تشکیل شده است  .

وی افزود : در این برنامه عملیاتی در صد بیکاری در جامعه هدف را آنالیز کرده ، که حدود ۱۶درصد از جمعیت بیکار در شهرستان متعلق به جامعه هدف ما می باشد ، که با کمک حوزه اشتغال ، ۱۸۰ فرصت شغلی را در شهر و روستا برای سال ۹۷ پیش بینی کرده ایم ، که با کمک و تلاش شما در سال ۹۷ به نتیجه خواهد رسید.

همچنین اسحق مرادی فرماندار هفتکل  با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و ارائه گزارش عملکردی در حوزه ی اشتغال ، کشاورزی و صنعت گفت : شهرستان هفتکل با وجود پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه  ، توان بالایی برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه را  دارد.

مرادی بابیان اینکه با شعار هیچ کاری درست نمیشود ,گفت : ماباید با همت وتلاش جهادی در میدان باشیم  وکمک کنیم زمینه لازم برای ایجاد اشتغال بیکاران در جامعه فراهم شود .

وی پیگیری مصوبات کارگروه اشتغال در شهرستان را یکی از اهداف این کارگروه عنوان کرد و خاطر نشان کرد:بررسی آمار اشتغال ایجاد شده دستگاه های مختلف در شهرستان و مقایسه با درصد تعهد آن دستگاه ، رفع موانع و مشکلات موجود جهت تحقق میزان تعهد پرداخت تسهیلات و روان سازی آن  از مهمترین مواردی است که دستگاهای اجرایی باید در اولویت خود قرار دهند.

در پایان جلسه به بررسی مشکلات سرمایه گذاران در زمینه های مختلف  پرداخته شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.