تاریخ انتشار : سه شنبه 19 شهریور 1398 - 21:10
کد خبر : 5933

نخستین گام تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲

نخستین گام تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲

تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در هنگ کنگ این تیم را ۲ بر ۰ شکست داد. به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی خود از مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین در هنگ کنگ و با

تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در هنگ کنگ این تیم را ۲ بر ۰ شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی خود از مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین در هنگ کنگ و با قضاوت میهمان تیم ملی این کشور است.

مارک ویلموتس در اولین بازی رسمی خودش با ایران از ترکیب زیر برای تیم ملی کشورمان استفاده کرده است:

علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان

دیدار اول از مرحله اول بازی‌های مقدماتی جام جهانی – سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۹ – ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران

داور:یاماماتو یودای (ژاپن) کمک ها: کاراکامای ساتوشی و هیراما ریو (ژاپن)

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
محمد حسین کنعانی زادگان
سید مجید حسینی
رامین رضاییان
میلاد محمدی
احسان حاج صفی
امید ابراهیمی
علیرضا جهانبخش
مهدی ترابی
کریم انصاری فرد
سردار آزمون

سرمربی:مارک ویلموتس

تیم ملی هنگ کنگ

هونگ فای
وانگ کیت
دنیل رودریگز
خوزه دسوزا
هوانگ یانگ
جیمز استفان
روبرتو اورلاندو،
چون لوک
لاو تسز، چون تونگ کین من
راسل آندرو جیمز

سرمربی:میخو پاتلاینن

دقایق حساس:

دقیقه ۱۱ – اولین حمله جدی در بازی امروز در این دقیقه اتفاق افتاد و سانتر کوتاه، دقیق و دیدنی جهانبخش روی سر آزمون فرود آمد، اما ضربه سر فنی مهاجم تیم ملی به سختی و روی خط دروازه توسط گلر حریف دفع شد.

دقیقه ۱۴ – باز هم سردار آزمون در این دقیقه می‌توانست برای تیم ملی گلزنی کند، اما حرکت خوب او در بین مدافعان هنگ کنگی و شوت نهایی آن راهی به دروازه حریف نیافت و با اختلاف کمی از کنار دروازه تیم میزبان به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸ – در این دقیقه حریف ایران برای اولین بار توانست خود را به محوطه جریمه تیم ملی برساند، اما تلاش بازیکنان این تیم برای باز کردن دروازه تیم ملی ایران راه به جایی نیافت و علیرضا بیرانوند پس از تعلل مهاجم حریف توانست توپ را از آن خود کند.

دقیقه ۲۲ – ارسال خطرناک و مواج رضاییان توسط گلر حریف به سختی دور شد.

دقیقه ۳۱: سرنگون شدن کریم انصاریفر در محوطه جریمه هنگ کنگ توسط مدافع حریف با اعتراض این بازیکن مبنی بر خطای پنالتی همراه بود که داور ژاپنی اعتقادی به این موضوع نداشت.

دقیقه ۳۷: ضربه قیچی فوق العاده کریم انصاریفرد در آستانه ورود به دروازه با برخورد به تیرک افقی راهی به دروازه نیافت و این مهاجم بدشانس در ثبت یکی از گل‌های زیبای دوران بازیگری خود ناکام ماند.

دقیقه ۳۹: یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه در سمت چپ نصیب ایران شد که رامین رضاییان این ضربه را به بالای دروازه هنگ کنگ نواخت و نتوانست از آن سود ببرد.

دقیقه ۴۱: ارسال از سمت راست توسط آزمون با فرار مهدی ترابی به محوطه جریمه و ضربه سر او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۴۳: دو مهاجم هنگ کنگی در دو فرصت مناسب برابر بیرانوند قصد گشودن دروازه او را داشتند که در هر دو مرحله شماره یک ایران عملکرد بهتری به جا گذاشت و آن‌ها را ناکام گذاشت. بیرانوند در ادامه مصدوم شد و داور با قطع بازی، اجازه حضور کادرپزشکی برای مداوای وی را داد.

۴۵ دقیقه ابتدایی دیدار برابر هنگ کنگ در مسیر انتخابی جام جهانی با تک گل سردار آزمون به سود ایران خاتمه یافت.

دقیقه ۱+۴۵: یک ضربه ایستگاهی دیگر برای ایران و اینبار علیرضا جهانبخش آن را نواخت که با اختلاف کمی از کنار دروازه هنگ کنگ راهی اوت شد.

دقیقه ۴۶: اشتباه در خط دفاعی هنگ کنگ و دستپاچگی دروازه بان این تیم می‌توانست موقعیت مناسبی نصیب ایران کند، که در نهایت توپ از منطقه جریمه دور شد.

دقیقه ۵۱: ارسال کرنر از سمت چپ با ضربه سر ناقص آزمون همراه شد که توپ به راحتی در اختیار دروازه بان هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه ۶۰: فرار ترابی از تله آفساید و ارسال زمینی او پشت محوطه جریمه برای سردار آزمون با ضربه کم جان این مهاجم، در اختیار گلر هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه ۸۹: اولین حرکت دژآگه با ارسال زمینی او همراه شد که مدافع هنگ کنگی در آستانه ضربه انصاریفرد به شکلی خطرناک آن را به کرنر فرستاد.

شرح نیمه اول:
اولین دیدار از مرحله انتخابی جام جهانی در شرایطی با یک گل به سود ایران در نیمه اول خاتمه یافت که شاگردان ویلموتس همانند دیدار‌های قبلی خود با هجوم همه جانبه به دروازه حریف به دنبال دستیابی به گل‌های بیشتر بودند. با این حال دفاع چند لایه هنگ کنگی‌ها که از حمایت هواداران خودی بهره می‌بردند، مانع از دستیابی به گل‌های بیشتر شد و نیمه اول با تک گلی که سردار آزمون به ثمر رساند، خاتمه یافت.

تیم ملی ایران در این بازی علیرغم دفاع فشرده حریف، توسط مهدی ترابی، جهانبخش، انصاریفرد نیز صاحب موقعیت‌های مناسبی شدند که نتوانست از آن سود ببرد. هنگ کنگی‌ها نیز به دنبال ضدحملات بودند و در روزی که بیرانوند کمتر مجبور به واکنش شد، یک بار با مهاجمان حریف تقابل داشت که از آن موفق خارج شد.

باید دید در نیمه دوم استراتژی ایران برای گشودن دروازه حریف چه خواهد بود.

شرح نیمه دوم:

ایران در نیمه دوم نیز کاملا کنترل بازی را در اختیار داشت و بارها روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد. بخش هجومی و پرکار ایران در این بازی با حضور جهانبخش، حاج صفی، ترابی، انصاریفرد و آزمون که میلاد محمدی و رامین رضاییان نیز آنها را حمایت می کردند، بارها با ایجاد فرصت های متنوع روی دروازه هنگ کنگ به قصد گل‌های بیشتر، برنامه های ویلموتس را پیش بردند اما دفاع فشرده و چند لایه حریف مانع از دستیابی آنها به این خواسته می‌شد.

با این حال انصاریفرد در حرکتی دیدنی توسط جهانبخش به گل دوم رسید و ایران اولین گام را با پیروزی در خانه حریف در مسیر انتخابی جام جهانی قطر برداشت.

شرح گل ها:

هنگ کنگ ۰ ایران ۱ (دقیق ۲۳، سردار آزمون) : سردار آزمون توانست پس از دو موقعیت خوب برای اولین بار در این بازی دروازه حریف را باز کند. ارسال رضاییان که به سختی توسط گلر حریف قطع شد بیرون از محوطه جریمه به احسان حاج صفی رسید شوت محکم او توسط انصاری فر قطع شد و تبدیل به پاس کوتاهی برای سردار شد و مهاجم نوک تیم ملی فوتبال ایران با شوتی دقیق توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد.

هنگ کنگ ۰ ایران ۲: (دقیقه ۵۴، کریم انصاریفرد): فرار جهانبخش به محوطه جریمه و ارسال زمینی این بازیکن، بهترین فرصت را نصیب انصاریفرد جلوی دروازه شکل داد که تک ضربه مهاجم ایران، گل دوم را رقم زد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.