تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 اسفند 1397 - 12:31
کد خبر : 3622

تعمیرات اساسی شیرهای توپی ایستگاه تزریق گاز آغاجاری با استفاده از دانش بومی

تعمیرات اساسی شیرهای توپی ایستگاه تزریق گاز آغاجاری با استفاده از دانش بومی

نفت و گاز آغاجاری مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: با تلاش کارکنان اداره های نگهداری و تعمیرات و تقویت فشار گاز، تعمیرات اساسی شیرهای توپی (BALL VALVES) در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری انجام شد.  مهندس محمد رضا گودرزی افزود: ساخت قطعات و  تعمیر شیرهای توپی بکار رفته در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری با

نفت و گاز آغاجاری

نفت و گاز آغاجاری

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: با تلاش کارکنان اداره های نگهداری و تعمیرات و تقویت فشار گاز، تعمیرات اساسی شیرهای توپی (BALL VALVES) در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری انجام شد.

 مهندس محمد رضا گودرزی افزود: ساخت قطعات و  تعمیر شیرهای توپی بکار رفته در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری با استفاده از امکانات داخلی و دانش بومی کارشناسان داخلی و مشارکت شرکت های دانش بنیان انجام شد.

وی اضافه کرد: شیرهای تعمیر شده در سایزهای ۸ اینچ  تا ۴۲ اینچ و با کلاس های کاری ۶۰۰  تا ۲۵۰۰         می باشند که از آن جمله می توان به بال ولو ۴۲ اینچ کلاس ۶۰۰ ورودی ایستگاه اشاره کرد.

گودرزی با اشاره به اهمیت این شیرها در تاسیسات صنعتی خصوصاً صنعت نفت و گاز اظهار داشت: این شیرها در ورودی و خروجی هفت ردیف کمپرسور گازی بکار رفته در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری مورد استفاده قرار گرفته شده است.

وی گفت : با توجه به نوع کارکرد این شیرها و شرایط موجود در ایستگاه تزریق گاز آغاجاری، وجود آلودگی های گازی فراوان باعث خوردگی و آسیب قطعات داخلی شیرآلات شده و جایگزینی و تعمیر این شیرها بسیار دشوار و پر هزینه می باشد.

مهندس گودرزی با بیان اینکه برای تعمیر و ساخت قطعات فرسوده  از توانمندی های شرکت های دانش بنیاد داخلی استفاده شد افزود: ساخت شیرهای توپی ( (BALL VALVES با مشاوره و همکاری شرکت های داخلی، نیاز این شرکت به خارج ازکشور را کاهش و زمان انتقال، تعمیر و جایگزینی شیرها را بسیار محدود کرد و هزینه ها نیز تا ٨۵ درصد کاهش یافت.

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: علاوه بر بومی سازی و انتقال تکنولوژی ساخت و تعمیر این شیرها در داخل کشورکه گامی مهم در جهت خودکفایی صنعت نفت است، اجرای این عملیات سود و صرفه اقتصادی قابل توجهی را برای شرکت در برداشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.