تاریخ انتشار : شنبه 12 بهمن 1398 - 21:10
کد خبر : 8392

کسب ۱۷۰ مدال توسط کشتی‌گیران خوزستانی در سال جاری

کسب ۱۷۰ مدال توسط کشتی‌گیران خوزستانی در سال جاری

  به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ رئیس هیات کشتی خوزستان گفت: کشتی‌گیران استان در سال جاری تاکنون ۱۷۰ مدال رنگارنگ کشوری و بین‌المللی کسب کردند که در مقایسه با سال گذشته رشد خوبی داشتیم. سیدحسین مرعشیان اظهار داشت: کسب ۷۵ مدال طلا، ۵۲ نشان نقره و ۴۳ برنز توسط نمایندگان استان در عرصه‌های مختلف

 

به گزارش پایگاه خبری جام سبز؛ رئیس هیات کشتی خوزستان گفت: کشتی‌گیران استان در سال جاری تاکنون ۱۷۰ مدال رنگارنگ کشوری و بین‌المللی کسب کردند که در مقایسه با سال گذشته رشد خوبی داشتیم.

سیدحسین مرعشیان اظهار داشت: کسب ۷۵ مدال طلا، ۵۲ نشان نقره و ۴۳ برنز توسط نمایندگان استان در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی، افتخاری بزرگ برای کشتی خوزستان به شمار می رود و این موضوع با تلاش و جدیت ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان حاصل شده است.

وی گفت: با برنامه ریزی که از چند سال گذشته انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که بحث زیرساخت‌های کشتی استان را توسعه دهیم و هیات‌های شهرستانی را بیش از پیش فعال کنیم که خوشبختانه اکنون اکثر شهرستان های استان دارای تجهیزات مناسبی هستند .

رئیس هیات کشتی خوزستان عنوان کرد: از طرفی ۲ خانه کشتی بسیار خوب در شهرستان های ایذه و اندیمشک در حال ساخت هستند که می‌توانند کمک شایانی برای کشتی استان باشند و به گسترش بیشتر این رشته کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور سه تیم استان در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور اتفاق بسیار خوب و بزرگی بود گفت: ۲ تیم استان به مرحله نهایی رقابت ها راه یافتند و در ادامه تیم سینا صنعت ایذه با نایب قهرمانی در مسابقات جواز حضور در رقابت های باشگاه های جهان را کسب کرد. نماینده شایسته استان در رقابت با دیگر باشگاه های جهان در نهایت به مقام دوم دست یافت که برای ما بسیار ارزشمند بود.

مرعشیان در ادامه به برگزاری رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی باشگاه‌های خوزستان به میزبانی خانه کشتی شماره یک اهواز اشاره کرد و گفت: این پیکارها با حضور ۱۲۱ کشتی گیر از ۱۰ شهرستان طی ۲ روز (۱۰ و۱۱ بهمن)برگزار شد که در پایان تیم نفت امیدیه با کسب ۱۶۱ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت. همچنین تیم های نفت مسجدسلیمان با ۱۵۴ امتیاز و هیات کشتی اهواز با ۱۲۴ امتیاز مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

وی نتایج انفرادی مسابقات را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- ابراهیم فرهنگ (نفت امیدیه) ۲- مهدی تقدس پور ۳- آرمین پناهی (دزفول)اشکان بداغی (نفت امیدیه)

۶۱ کیلوگرم:

۱- امیرحسین طاهری (باغملک) ۲- دانیال شریفی(نفت امیدیه) ۳- ابوالفضل خادمی(بندرامام)شایان قاسمی(نفت مسجدسلیمان)

۶۵ کیلوگرم:

۱- سجاد جوکار(نفت امیدیه) ۲- امیر زلکی(شوشتر) ۳- امین عابدی اصل(بندرامام)دانش عیوضی(باغملک)

۷۰ کیلوگرم:

۱- کامران حاتمی(شوشتر) ۲- سجاد عزیزی (نفت مسجدسلیمان) ۳- فرهان صلواتی(اهواز)احمدرضا مرادیان(اندیمشک)

۷۴ کیلوگرم:

۱- یونس رمضانی(دزفول) ۲- محمد اردوش(اهواز)۳-علیرضا حافظی (نفت مسجدسلیمان)علی نیرومنش(نفت امیدیه)

۷۹ کیلوگرم:

۱-اسماعیل شهنی(نفت مسجدسلیمان)۲-رضا شمس آبادی(دزفول)۳-آرین جهانگیری(نفت مسجدسلیمان)محمد مرادی طریفی(شوشتر)

۸۶ کیلوگرم:

۱-مجید سلیمانی(نفت مسجدسلیمان)۲-رضا ملکی(دزفول)۳-سینا شیرعلی(نفت امیدیه)مهران زنگنه(باغملک)

۹۲ کیلوگرم:

۱-محمد عراری(بندرامام)۲-ابوالفضل آرپناهی (شوشتر)۳-محمدعلی شریفات(نفت امیدیه)فرشاد سلیمانی(نفت مسجدسلیمان)

۹۷ کیلوگرم:

۱-بهروز مختاری(دزفول)۲-شهروز برات پور(اهواز)۳-محمد رضایی(نفت امیدیه)علی خواجه زاده(نفت مسجدسلیمان)

۱۲۵ کیلوگرم:

۱-آرش ارشادی(اهواز)۲-سعید حسین پور(نفت مسجدسلیمان)۳-محمد شریفات(نفت امیدیه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.