تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 مرداد 1396 - 21:59
کد خبر : 1379

معاون وزیر کشور در اهواز: ۶۰ هزار میلیارد تومان در حوزه مدیریت شهری در سراسر کشور هزینه شد

معاون وزیر کشور در اهواز:  ۶۰ هزار میلیارد تومان در حوزه مدیریت شهری در سراسر کشور هزینه شد

معاون وزیر کشور گفت: سال گذشته حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه مدیریت شهری کشور و نیز ۱۷۰۰ میلیارد تومان در سطح استان خوزستان در حوزه مدیریت شهری هزینه شده است. به گزارش پایگاه خبری جام سبز “هوشنگ خندان دل امروز در نشست با شوراهای جدید شهری و روستایی استان خوزستان با

هوشنگ خندان دل

معاون وزیر کشور گفت: سال گذشته حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه مدیریت شهری کشور و نیز ۱۷۰۰ میلیارد تومان در سطح استان خوزستان در حوزه مدیریت شهری هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز “هوشنگ خندان دل امروز در نشست با شوراهای جدید شهری و روستایی استان خوزستان با بیان اینکه هدف از استقرار شوراها بهبودی امور است، اظهار داشت: ایران علی رغم قرار گرفتن در منطقه ای پرآشوب اکنون به مدد نظام مقدس جمهوری اسلامی پنجمین تجربه خود را در زمینه انتخابات شوراها پشت سر گذاشته است.

وی افزود: سال گذشته حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در حوزه مدیریت شهری کشور و نیز ۱۷۰۰میلیارد تومان در سطح استان خوزستان و در حوزه مدیریت شهری هزینه شده است.

معاون وزیر کشور بیان کرد: مدیریت یک شهر باید توجه کند که شهرش را چگونه با نشاط و امیدواری رو به رو کند چرا که رمز خلاقیت و رسیدن به آرمان های بعدی امید و نشاط است.

وی با بیان اینکه سرمایه های اجتماعی از نظر ارزشی با هیچ چیز قابل مقایسه نیستند اما سریعا می توانند آسیب ببینند، گفت: در بررسی هایی که در سطح کشور انجام شده مشاهده شده که به ازای هر پست سازمانی در شهرداری ها بین ۳تا۵ نفر نیروی انسانی به کار گرفته شده است.

خندان دل ادامه داد: این موضوع نشان دهنده تورم انسانی است و بخش های قابل توجهی از اعتبارات که باید شهرداری ها برای خدمات به مردم مورد استفاده قرار دهد صرف پرداخت حقوق به پرسنل می شود.

فقط ۲۵ درصد زباله‌های تولید شده به صورت بهداشتی دفع می‌شود

وی خطاب به حاضران در نشست با بیان اینکه بر اساس ظوابط عمل کنید و نه روابط همچنین از مداخله در امور اجرایی پرهیز کنید، عنوان کرد: باید به نحوی کار شود که توقعات مردم نسبت به هزینه منابع در زمینه ارائه خدمات شهروندان برآورده شود.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه کارهایتان را بر اساس برنامه ریزی دنبال کنید، تصریح کرد: اگر بی برنامه کار کنید دچار روزمرگی و یا حتی اخذ تصمیمات نامتناقض می شوید در نتیجه ناامیدی مردم را موجب می شوید.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار مهمترین کار در بدو ورود منتخبان شورای شهر است، گفت: در دوره چهارم شوراها با این مسئله مواجه شدیم که تعداد قابل توجهی از افرادی که به عنوان شهردار انتخاب شدند از سمت خود برکنار شدند.

خندان دل ادامه داد: بیش از ۴۲ درصد شهرداران منتخب در دوره چهارم با رای عدم اعتماد برکنار شدند البته این موضوع در شهرهای بیش از ۲۰۰هزار نفر به بیش از ۵۰ درصد می رسد.

وی با بیان اینکه به دنبال شهرداری با تجربه کافی و کاربلد باشید، افزود: موضوع پسماند بسیار حائز اهمیت است به طوری که امروزه بیش از ۵۰هزار تن زباله تولید می شود که فقط ۲۵درصد آن به صورت بهداشتی دفع و کنترل می شود و دفع مابقی زباله ها به صورتی بسیار نگران کننده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.