تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 - 11:33
کد خبر : 1464

خبرنگاران خوزستان از انجام رسالت تا کارت هدیه…رسانه ها را چه می شود؟

خبرنگاران خوزستان از انجام رسالت تا کارت هدیه…رسانه ها را چه می شود؟

نشست خبری به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی انجام گردید که بعد از نشست رسانه ها انتقاداتی را بعضا به ناحق مطرح کردند که به تحلیل رفتارهای رسانه ای هنجار شکنانه که اخیرا” باب شده است می پردازیم چرا که باید بقول ضرب المثل معروف”یک سوزن به خود زد و سپس جوالدوزی به همسایه…!

نشست خبری به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی انجام گردید
که بعد از نشست رسانه ها انتقاداتی را بعضا به ناحق مطرح کردند که به تحلیل رفتارهای رسانه ای هنجار شکنانه که اخیرا” باب شده است می پردازیم چرا که باید بقول ضرب المثل معروف”یک سوزن به خود زد و سپس جوالدوزی به همسایه…!

متاسفانه این روزها و در قبل و بعد روز خبرنگار چنان وقایع زشت و ناپسندی رخ داد که دل هر اهل قلم و رسانه ای را می سوزاند

اول در روز بزرگداشت خبرنگار به میزبانی شرکت ملی حفاری…در پایان مراسم چندتن خبرنگار یکی دیگر از خبرنگاران را در انظار عموم به باد کتک گرفتند..!
فارغ از اینکه حق با کدام طرف است؟
خبرنگاران که همواره به عنوان صاحبان قلم و اندیشه هستند و همواره مشغول به اشاعه فرهنگ گفتمان محوری…و صلح طلبی و مذاکره…نباید اینگونه در انظار عمومی باهم گلاویز شوند و کتک کاری کنند…
این گونه رفتارها نشانگر تنزل جایگاه خبرنگاری در خوزستان است

چند روز بعد در گیت بوستان به میزبانی شرکت آب وبرق مراسم بزرگداشت روز خبرنگار برگزار شد و طی آن کتک کاری شدیدی بین مدیر برنامه های یک خواننده و یک عکاس درگرفت که ادامه ی آن درگیری از سوی سایتی که عکاس متعلق به آن سایت بود…موضوع را به جنجال و تهیه ی فیلم و…کشید!
این گونه رفتارها غیر از نشان دادن تنزل جایگاه خبرنگار و رسانه باعث آبروریزی خوزستان مقابل مهمان ها و هنرمندان استان های دیگر می شود

نکته ای دیگر که این روزها عجیب می نماید حضور افراد بیشماری در نشست های خبری است که نه مطبوعاتی هستند و نه رسانه ای..؟!
این افراد که انسان را یاد لشگرسیاهی های فیلم های صمد می اندازند جدیدا بعد از جوراب فروشی در پمپ بنزین و دستفروشی در پیاده روها شغل جدیدی را باب کرده اند..!”حضور در نشست های رسانه ای و دریافت و درخواست کارت هدیه و…!!”
این افراد که پای ثابت تمام نشست های خبری هم هستند تنها با نگاه مادی و گاها” برای گرفتن یک کارت هدیه ی ناقابل در محافل حضور و از آنجا که هیچ ساز و کار مشخصی برای تمیز دادن اهالی رسانه و افراد غیر مسئول سوء استفاده گر وجود ندارد
این افراد با رفتارهای زشت و زننده ی خود که این رفتارها را منتصب به کل خبرنگاران شریف و محترم می کنند و باعث کسرشأن و تنزل احترام و آبروی اهالی واقعی و شریف قلم و اندیشه می گردند!

در تصاویر جلسه ی اداره راه و مسکن و شهرسازی خوزستان می بینیم صدها نفر که بیشتر آنها فقط در جلسات حضور دارند و نه رسانه ای دارند و نه جریده ای!!!
باعث نگاه خفیف و دور از شأن به رسانه های استان می شوند…!
بعد هم رسانه ها که ظاهرا از نگرفتن کارت هدیه هایی که این روزها متاسفانه در نشست های خبری و رسانه ای متداول نیز شده اند ناامید و ناراحت می شوند و به تخریب عملکرد مدیرکل راه و زیر سوال بردن عملکرد ایشان با حب و بغض تمام می پردازند..؟!
که این دور از انصاف و شخصیت رسانه به عنوان امانت دار خبر و چشم تیزبین و حقیقت بین جامعه است

وقتی چند باری به انتقاد از عملکرد مدیر کل توسعه نیشکر خوزستان که مدیری غیر بومی است و فقط هفته ای یک روز را به خوزستان تشریف فرما می شود! و جالب اینکه هیچ دفتر فروشی هم در خوزستان ندارد پرداختم…و دیدم که بعضی رسانه های مدعی استان سکوت اختیار کرده اند به تحقیق بیشتری پرداختم و متوجه شدم که توسعه نیشکر هفته ای یک بار روزهای چهارشنبه بعضی خبرنگاران را با تنها یک روز استخر…اغفال و وادار به سکوت در مقابل عملکرد خود نموده است
واقعا تاسف آور است که بعضی خبرنگاران چنان شأن و منزلت خود را تنزل داده اند که حضور بیش از ٢٠ مدیر پروازی در توسعه نیشکر و سرمایه ای که هر ماه در تهران و استان های دیگه هزینه میشود را تنها بخاطر بلیط یک استخر ندیده می گیرند ولی حاضر به تخریب یک مدیر بومی آنهم بدلیل…میشوند؟!!!!

بهتر است به خودمان بیاییم و آن کنیم که روزنامه نگاران پیش از ما با قلم خود کردند…شأن و منزلت خود را حفظ کنیم و قلم فروشی نکنیم که از خاک فروشی و میهن فروشی بدتر است
آینه چون عیب تو بنمود راست

خودشکن آینه شکستن خطاست…

بابک طهماسبی/٢٢مرداد٩۶

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.