تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 شهریور 1396 - 8:49
کد خبر : 1556

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان: ۹۳۰ هزار نفر از جمعیت جنوب شرق خوزستان صاحب آب مطلوب می شوند

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان: ۹۳۰ هزار نفر از جمعیت جنوب شرق خوزستان صاحب آب مطلوب می شوند

 معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: طرح آبرسانی جنوب شرق استان ۹۳۰ هزار نفر جمعیت شهرها و روستاهای در خوزستان را تحت پوشش قرار می دهد. به گزارش پایگاه خبری جام سبز”، صابر علیدادی شامگاه سه شنبه در مراسم کلنگ زنی فاز نخست طرح جامع آبرسانی شهرها و روستاهای جنوب شرق خوزستان در بهبهان

آبرسانی در قزوین

 معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: طرح آبرسانی جنوب شرق استان ۹۳۰ هزار نفر جمعیت شهرها و روستاهای در خوزستان را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز”، صابر علیدادی شامگاه سه شنبه در مراسم کلنگ زنی فاز نخست طرح جامع آبرسانی شهرها و روستاهای جنوب شرق خوزستان در بهبهان اظهار کرد: بر اساس مصوبه فروردین ماه سال جاری هیئت دولت، تامین آب تمامی شهرستان ها شامل ۵۷ شهر و تمامی روستاهای استان در افق ۱۴۲۵ پیش بینی شده است.

وی افزود: اعتبارات موردنیاز مصوب برای اجرای این طرح‌ها ۱۱ هزار میلیارد تومان هست که در مصوب فروردین ماه حدود هفت هزار میلیارد تومان از این اعتبار تأمین و بنا بود طی سه سال این اعتبار به استان اختصاص داده شود.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: سه طرح جامع و چهار طرح پکیج مستقل شهرهای مختلف داریم که طرح آبرسانی جنوب شرق استان دومین طرح استان پس از طرح آبرسانی غدیر است و در افق طرح ۹۳۰ هزار نفر جمعیت شهرها و روستاهای جنوب شرق استان را تحت پوشش قرار می دهیم.

علیدادی بیان کرد: ۶ شهرستان، ۱۳ شهر و ۵۴۰ روستا در طرح آبرسانی جنوب شرق استان تحت پوشش قرار می گیرند.

وی عنوان کرد: اعتبار این پروژه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان از این پروژه در خط هندیجان اجرایی شده است.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: فاز اول طرح جامع با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان از تصفیه خانه گرمز به سمت سد کوثر و معادل ۲۹ کیلومتر خط ۱۵۰۰ فولادی است.

علیدادی یادآور شد: دولت از لحاظ اعتباری وضعیت خوبی ندارد ولی با این حال در خوزستان تلاش شده تا با مدل های مالی مختلف این پول به استان تزریق شود.

وی خبر داد: از یک هزار و۸۰۰ میلیارد تومان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت مناقصه فاینانس و بین المللی برگزار شد تا از این طریق پول به استان تزریق شود و مابقی اعتبار به صورت کوتاه مدت طی سه سال تا ۵ سال آینده تأمین و طرح کامل می شود.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: کل آب اختصاص داده شده به شهرهای جنوب شرق استان ۹۴ میلیون متر مکعب در سال هست که کار کارشناسی بسیار خوبی برای این طرح انجام شده است.

علیدادی بیان کرد: آب موردنیاز طرح از طریق دو منبع سد کوثر با EC ۵۰۰ تا ۶۰۰ میکروموس و کدورت پایین به میزان ۵۰ میلیون متر مکعب و ۴۴ میلیون متر مکعب از سد کارون سه تأمین می شود.

وی اضافه کرد: دو منبعی کردن تأمین آب این اطمینان را به ما می دهد که همواره آب پایدار در اختیار مردم قرار داده شود.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به ابعاد مختلف داشتن این پروژه اظهار کرد:۴۷۰ کیلومتر خط انتقال، حدود ۳۸۰ هزار متر مکعب مخزن بتنی، ۳۹۰هزار متر مکعب تصفیه خانه از جمله ابعاد این پروژه هستند.

علیدادی با اشاره به اینکه این پروژه با دست خالی مطالعات این طرح از آب و فاضلاب کشور گرفته شد، تصریح کرد: با توجه به منابع تولید در این پروژه کیفیت آب به استاندارد اروپا و آمریکا می رسد.

وی در پایان گفت: اسناد مناقصه مهیا و بلافاصله پس از تأیید از سوی آب و فاضلاب کشور آماده برگزاری مناقصه بین المللی هستیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.