تاریخ انتشار : دوشنبه 13 شهریور 1396 - 9:43
کد خبر : 1586

رئیس شورای شهر اهواز: اعضای کمیسیون‌های شورای شهر اهواز تعیین شدند

رئیس شورای شهر اهواز:  اعضای کمیسیون‌های شورای شهر اهواز تعیین شدند

رئیس شورای شهر اهواز گفت: شورا تمامی اقدامات برای آماده‌‌سازی مقدمات مورد نیاز همچون تفویض اختیارات و تعیین اعضای کمیسیون‌ها را ساده نگرفته و در این مسیر با جدیت به بحث پرداخته است. به گزارش پایگاه خبری جام سبز ” محمدجعفر فلسفی امروز در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر اهواز به انتخاب شهردار اهواز با

رئیس شورای شهر اهواز گفت: شورا تمامی اقدامات برای آماده‌‌سازی مقدمات مورد نیاز همچون تفویض اختیارات و تعیین اعضای کمیسیون‌ها را ساده نگرفته و در این مسیر با جدیت به بحث پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز ” محمدجعفر فلسفی امروز در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر اهواز به انتخاب شهردار اهواز با رأی و اجماع کامل اعضاء اشاره کرد و اظهار داشت: این اتفاق سرنوشت‌ساز و بسیار مهم، آثار و برکات همچنین بازتاب گسترده‌ای را به همراه داشت.

وی گفت: مردم اهواز با انتخاب شهردار به آینده تصمیم‌های شورای شهر امیدوار شدند و از تمام کسانی که در رقم زدن این اتفاق تلاش کردند تشکر می‌کنیم؛ حضور قاطع و تاثیرگذار اعضای شورای شهر و گزینه‌های تصدی شهرداری در وقوع این اتفاق اثرگذار و تعیین کننده بود.

رئیس شورای شهر اهواز اتفاق انتخاب شهردار اهواز را الگوی خوبی برای آینده دانست و با اشاره به استفاده آیندگان از نکات مثبت آن، بیان کرد: این اتفاق حرکتی کاملا خودجوش و متکی بر رای و استقلال تمامی اعضاء بود؛ این حرکت سیاسی نبود که بتوان به آن انگ سیاسی زد یا اینکه دسته‌بندی‌های کاذب و لابی در آن موثر باشند.

فلسفی ‌افزود: تمامی حاضران در جلسه مشاهده کردند که انتخاب شهردار یک صحنه کاملا طبیعی، ارزشمند همراه با رعایت اخلاق و مراعات قواعد اخلاقی انجام و حرمت‌ها حفظ شد؛ بازخورد انتخاب شهردار اهواز در شورای شهر طی هفته گذشته در جامعه بسیار خوب بود و به اعتقاد برخی‌ها این اتفاق در سطح کشور نیز مورد توجه واقع شد.

وی با اشاره به انتصاب آقای محمدعتاب اهوازی به سمت سرپرست شهرداری اهواز اشاره کرد و ادامه داد: آقای اهوازی از چهره‌های خوب و جوان مجموعه شهرداری به شمار می‌آید و باوجود آنکه مدت سرپرستی شهرداری اهواز نامعلوم است اما با جدیت و پرکار وارد شده‌اند و در قالب یک شهردار کار خود را انجام می‌دهد.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان این‌که جلسات نخست شورا گره‌گشایی و بسترسازی برای تصمیمات بعد بود، ادامه داد: پس از تشکیل کمیسیون‌ها وارد برنامه‌ریزی و رسیدگی‌ها خواهیم شد؛ شورا تمامی اقدامات برای آماده‌‌سازی مقدمات مورد نیاز همچون تفویض اختیارات و تعیین اعضای کمیسیون‌ها را ساده نگرفته و در این مسیر با جدیت به بحث پرداخت

در این جلسه اعضای شورا به موضوع لایحه تفویض اختیار به سرپرست شهرداری اهواز در بند ۱۱ پرداختند.

بند نخست این لایحه تفویض اختیار شورا به سرپرستی شهرداری برای اجازه افتتاح حساب‌های درآمد، هزینه و سپرده در بانک‌ها به نام شهرداری اهواز جهت برقراری تعامل و افزایش ارتباط با بانک‌ها  دریافت تسهیلات به منظور اجرای پروژه‌های توسعه و عمرانی شهری، کاهش مسافت تردد مردم در مناطق و رفع مشکلات شهروندان و کاهش هزینه‌های عمومی جامعه و بود که با رای اکثریت به تصویب رسید.

همچنین بند دوم این لایحه تحت عنوان تفویض اختیار به سرپرست شهرداری برای اعمال قانون اصلاح ماده یک شهرداری و مفاد ذیل تبصره چهار آن برابر مقررات و ضوابط مربوطه در صورت تأیید معاونت شهرداری و معماری و بند سوم تحت عنوان تفویض اختیار به سرپرست شهرداری به منظور اخذ وام و سپردن وثیقه مورد نیاز تا سقف اعتبارات مندرج در بودجه مصوبه سالانه با رای کامل اعضا به تصویب رسید.

بند چهار این لایحه بحث تفویض اختیار به سرپرست شهرداری جهت به وثیقه گذاشتن املاک شهرداری نزد مراجع قضایی در قبال آزادی پرسنل شهرداری و مواردی که مصلحت ایجاب می‌کند، بود که در نهایت با نظر شورا این بند با قید حذف عبارت «در مواردی که مصلحت ایجاب می‌کند» و جایگزین کردن عبارت «در راستای اهداف محوله شهرداری» به تصویب رسید.

لازم به ذکر است که در ادامه دستور کار نخست نیز بندهای پنجم تا یازدهم نیز مطرح و مورد تصویب اکثریت آرای اعضا قرار گرفت.

در ادامه نیز جلسه شورای شهر اهواز وارد دستور کار دوم شد. این دستور کار با محوریت تعیین نمایندگان شورا در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ و ۷۷ بود و برای انتخابات آن ۱۲ عضو شورا بجز محمدجعفر فلسفی در کمیسیون ماده ۱۰۰ کاندیدا شدد که با کسب ۱۳ رای موفق انتخاب به عنوان نمایندگان شورا در این کمیسیون شدند. همچنین رئیس شورای شهر نیز به عنوان تنها داوطلب کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری با کسب ۱۳ رای نماینده در این کمیسیون شد.

همچنین در سومین دستور کار جلسه با موضوع برگزاری انتخابات و تعیین اعضای ۶ کمیسیون شورا باتوجه به رأی گیری‍‌های انجام شده برای کمیسیون برنامه و بودجه سید ناصر موسوی‌نژاد، محمدرضا ایزدی، حسین حیدری، مازیار جهانبخشی، سید محسن موسوی‌زاده، اسکندر لطف‌علیزاده و مهران باباپور انتخاب و برای کمسیون حقوقی، املاک، امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیز حسین حیدری، عبدالزهرا سنواتی، فتح‌الله حاجتی، محمد هادی‌قنوات، اسکندر لطف‌علیزاده، جاسم موسوی‌پور و محمدجعفر فلسفی به عنوان اعضای آن برگزیده شدند.

در ادامه سومین دستور کار، با رأی‌گیری‌های انجام شده محمدجعفر فلسفی، مهران باباپور، رحیم کعب عمیر، سیدناصر موسوی‌نژاد و فتح‌الله حاجتی به عنوان اعضای کمسیون حمل و نقل، سیدمحسن موسوی‌زاده، اسکندر لطف‌علیزاده، محمدرضا ایزدی، حسین حیدری، جاسم موسوی‌پور، عبدالزهرا سنواتی و سید ناصر موسوی‌نژاد به عنوان اعضای کمسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و امور جوانان و همچنین  فتح‌الله حاجتی، محمد هادی‌قنوات، مازیار جهانبخشی، محمدرضا ایزدی، عبدالزهرا سنواتی، سیدناصر موسوی‌نژاد و رحیم کعب‌عمیر به عنوان اعضای کمسیون‌ خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست منتخب شدند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام جاسم موسوی‌پور، مازیار جهانبخشی، محمدجعفر فلسفی، رحیم‌کعب‌عمیر، مهران باباپور، سید محسن موسوی‌زاده و محمد هادی‌قنوات نیز به عنوان اعضای کمسیون عمران، شهرسازی و معماری انتخاب شدند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.