تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 تیر 1397 - 10:16
کد خبر : 2555

وزیر نیرو: طرح آبرسانی غدیر خوزستان نماد همگامی و وحدت عمل است

وزیر نیرو:  طرح آبرسانی غدیر خوزستان نماد همگامی و وحدت عمل است

‌وزیر نیرو با بیان اینکه کم بارشی همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در بعضی نقاط کم بارشی نسبت به سال قبل بیش از ۷۰ درصد است، درحالی که متوسط کشور حدود ۲۶ درصد است. ‌به گزارش پایگاه خبری جام سبز، رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری آزمایشی از طرح آبرسانی غدیر ۲

رضا اردکانیان

‌وزیر نیرو با بیان اینکه کم بارشی همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در بعضی نقاط کم بارشی نسبت به سال قبل بیش از ۷۰ درصد است، درحالی که متوسط کشور حدود ۲۶ درصد است.

‌به گزارش پایگاه خبری جام سبز، رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری آزمایشی از طرح آبرسانی غدیر ۲ که شامگاه۱۳ تیرماه در منطقه ام‌الدبس برگزار شد، اظهار کرد: اینکه چرا این موقع شب افتتاح این طرح انجام می‌شود، بیشتر به جهت تاسی به کاری است که دست اندرکاران این طرح و در طول یک سال گذشته انجام داده‌اند که نه شیفت کاری و نه دمای بالا، وقفه‌ای در کار آنها ایجاد نکرد.

وی افزود: وظیفه دارم از تمام دست اندرکاران این طرح تشکر کنم. این طرح و به ثمر رسیدن آن یک کار نمادین و تاثیرگذار در این مقطع زمانی در کشور ما است. موضوع آب همواره و به ویژه در این ایام کم بارشی مهم است.

وزیر نیرو با بیان اینکه کم بارشی همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است، عنوان کرد: در بعضی نقاط کم بارشی نسبت به سال قبل بیش از ۷۰ درصد کاهش داشته است، درحالی که متوسط کشور حدود ۲۶ درصد است. وزیر کشاورزی در بازدید از استان بلوچستان گزارش می‌داد که به دلیل حرکت بادهای موسمی و شن‌های روان، در مناطقی خوشه‌های نخل‌های خرما نزدیک به ماسه‌ها است و روستاهای زیادی در محاصره این ماسه‌ها هستند و بارش آنها در سال آبی ۹۷-۹۶ بیش از سه میلیمتر نبوده است.

اردکانیان ادامه داد: اینکه چرا در این شرایط این طرح از مهمترین طرح ها است، به دلیل نقش نمادین آن در زمینه همکاری، همگامی و وحدت عمل است. اکنون فصل تشکر کردن است و قرار است در مقابل هم سر خم کنیم و دست یکدیگر را ببوسیم تا نشان دهیم در مقطعی که دشمنان ملت به هوس افتاده اند که با زور استفاده از برخی مسائل اقلیمی و محیطی در بستر کم آبی آتش بیافروزند. بنا را بر این می‌گذاریم که در مقابل هم خم شویم و با هم کار کنیم و دورانی پر از شکوفایی و خلاقیت را به دنیا نشان دهیم. بر آن‌ها است که از طرح‌های خود که آنها را بی آبروتر می‌کند، دست بردارند.

وی عنوان کرد: همانطور که در این طرح به طور نمادین نشان داده شد، همه به گونه‌ای کار خواهیم کرد که یک رژیم جعلی که هفتاد سال بیشتر از شکل گیری آن نگذشته است، به هوس نیفتد که درس مدیریت آب به ملتی بدهد که حداقل سه هزار سال سابقه مستند مدیریت آب دارند.

وزیر نیرو گفت: جوانان علاقه مند و دلبسته این آب و خاک به گونه‌ای رفتار خواهند کرد که که هوسی در دل بد خواهان ملت شکل نگیرد و من از تمام نیروهای انتظامی و امنیتی استان که با تلاش خود شرایط امن را فراهم کردند تا وعده دولت در نیمه تیرماه و بلکه زودتر محقق شود، تشکر می‌کنم.

اردکانیان تصریح کرد: آنچه مهم است این است که ما هدف مشترک را ارتقای سطح رضایتمندی مردم بدانیم و همه تلاش‌ها برای بهبود شرایط زندگی مردم  و امنیت و آسایش آنان و توسعه کشور است. مردم ما به خوبی می‌دانند که  ظرفیت‌ها به کار گرفته شده و این پروژه حاکی از آن است که دستاوردهای بزرگتری خواهیم داشت.

وی افزود: در این طرح مهم بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و  این طرح خاص – خط دوم غدیر- بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته و رکوردهای ارزنده ای را از خود به جا گذاشته است. امشب بهره برداری آزمایشی آن آغاز می‌شود و امیدواریم فاز بعدی این پروژه و تکمیل آبرسانی روستاها در مدتی کمتر از مورد انتظار به ثمر بنشیند  و مردم منطقه از نعمت آب پایدار و با کیفیت برخوردار باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.