تاریخ انتشار : سه شنبه 26 تیر 1397 - 8:37
کد خبر : 2683

ظرفیت تولید اتان فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تکمیل شد

ظرفیت تولید اتان فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تکمیل شد

تولید اتان فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی با تکمیل عملیات راه اندازی آخرین توربواکسپندر پالایشگاه این فازها به ظرفیت اسمی خود رسید. “به گزارش پایگاه خبری جام سبز” علیرضا عبادی مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با اعلام راه اندازی هر چهار توربواکسپندر واحد ۱۰۵ پالایشگاه این فازها گفت: در حال حاضر روزانه ۲۴۰۰

تولید اتان فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی با تکمیل عملیات راه اندازی آخرین توربواکسپندر پالایشگاه این فازها به ظرفیت اسمی خود رسید.

“به گزارش پایگاه خبری جام سبز”

علیرضا عبادی مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با اعلام راه اندازی هر چهار توربواکسپندر واحد ۱۰۵ پالایشگاه این فازها گفت: در حال حاضر روزانه ۲۴۰۰ تن اتان تولیدی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به مجتمع های پتروشیمی ارسال می شود.
به گفته عبادی ، تولید این میزان اتان، ماهیانه حدود ۱۸ میلیون دلار سودآوری در صنایع پایین دستی کشور بدنبال دارد.
مجری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی با بیان اینکه راه اندازی سه توروبواکسپندر از مجموع چهار تجهیز موجود، بدون مشارکت نماینده سازنده خارجی و توسط پیمانکاران ایرانی انجام شده، افزود: سرعت عملیات نصب وراه اندازی این سه دستگاه، دو تا سه برابر عملیات مشابه برای دستگاه نخست که باحضور نماینده سازنده انجام شده بود، صورت گرفت و از نظر کیفی نیز بسیار مطلوب تر نتیجه گیری شد.
عبادی تولید اتان در سطح اسمی را از برنامه های محقق شده در راستای تکمیل زنجیره ارزش در فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: با تعویض مواد جاذب موجود در ردیف نخست شیرین سازی که مطابق برنامه در دوره تعمیرات اساسی در هفته آتی انجام می شود، تولید اتان این فازها به ۲۶۰۰ تن در روز خواهد رسید.
وی برداشت گاز ترش از بخش فراساحل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی را دومیلیارد فوت مکعب در روز اعلام کرد و گفت که این میزان برداشت از موقعیت مخزن این فازها بطور کامل مطابق با ظرفیت اسمی تعیین شده انجام می شود.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.