تاریخ انتشار : سه شنبه 26 تیر 1397 - 10:22
کد خبر : 2687

باتلاش کارشناسان شرکت آغاجاری کمپرسور ۳M10 ایستگاه گاز و گاز مایع ٣٠٠ تعمیر ، بازسازی و راه اندازی شد

باتلاش کارشناسان شرکت آغاجاری کمپرسور ۳M10 ایستگاه گاز و گاز مایع ٣٠٠ تعمیر ، بازسازی و راه اندازی شد

 به گزارش پایگاه خبری جام سبز:‌ سرپرست مدیریت عملیات شرکت آغاجاری از تعمیر و راه اندازی کمپرسور ۳M10 کارخانه گاز و گاز مایع ٣٠٠ بدست توانمند کارشناسان بخش تعمیرات و عملیات این شرکت خبر داد. مهندس محمد رضا گودرزی سرپرست مدیریت عملیات در خصوص این خبر توضیح داد: به علت بریده شدن روتور ROTOR کمپرسور

 به گزارش پایگاه خبری جام سبز:‌

سرپرست مدیریت عملیات شرکت آغاجاری از تعمیر و راه اندازی کمپرسور ۳M10 کارخانه گاز و گاز مایع ٣٠٠ بدست توانمند کارشناسان بخش تعمیرات و عملیات این شرکت خبر داد.

مهندس محمد رضا گودرزی سرپرست مدیریت عملیات در خصوص این خبر توضیح داد: به علت بریده شدن روتور ROTOR کمپرسور پروپان ۳M10 کارخانه گاز وگازمایع ٣٠٠ و به دنبال آن جدا شدن محور کمپرسور از توربین موجب عمل نمودن دستگاه محافظ توربین در مقابل دور بیش از حد OVER SPEED و متعاقب بسته شدن کارخانه گردید.
مهندس گودرزی در ادامه تشریح نمودند: از آنجائیکه توقف کارخانه موجب کاهش تولید گازمایع به میزان ١٨٠٠ بشکه در روز و سوزانده شدن نزدیک به ۵٠ میلیون فوت مکعب در روز گاز غنی و هدر رفت سرمایه ملی را موجب گردید ؛ بلافاصله تلاش در جهت تعمیر کمپرسور پروپان و تسریع در راه اندازی کارخانه در دستور کار قرار گرفت. به موازات آن تلاش در جهت تعمیر و بازسازی تنها روتور جایگزین که آن هم صدمات زیاد و آسیب جدی از ناحیه تیغه های مراحل اولیه و یاطاقان ها و نشت بند های دو سر روتور دیده بود و علی رغم تمامی اقدامات صورت گرفته در خصوص تعمیر روتور مذکور ازطریق برون سپاری به شرکت های صاحب نام به دلایل مختلف بی نتیجه بوده و در نتیجه چالش بزرگی در امر تعمیر کمپرسور ایجاد گردید.
وی افزودند: خوشبختانه متخصصان این شرکت با همکاری کارشناسان کارگاه مرکزی اهواز و امیدیه با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و بکارگیری از دانش و تخصص خود و با استفاده از تکنولوژی جوش دیجیتال آرگن(دستگاه جوش TIG ) و دستگاه سنگ مغناطیسی توانستند ضمن تعمیر و بازسازی محل قرارگیری یاطاقان ها و نشت بند های دو سر روتور به منظور تعیین اندازه های مورد نیاز ؛ نسبت به ترمیم محل نصب هاب HUB روی روتور به نحو مطلوبی اقدام نمایند. همچنین تیغه های آسیب دیده که در اثر برخورد تکه های شیر پروانه ای ذکر شده آسیب دیده بودند با دقت هرچه تمامتر ترمیم و در شرایط استفاده قرار گرفتند.
مهندس گودرزی ادامه دادند: پس از تلاش صورت گرفته در تعمیر روتور آسیب دیده که با کمترین هزینه ممکن و به فضل الهی بدست توانمند کارکنان و کارشناسان نگهداری و تعمیرات و عملیات و با همکاری قابل تقدیر کارشناسان کارگاه مرکزی اهواز و آغاجاری میسر گردید ؛ خوشبختانه کمپرسور پروپان ۳M10این کارخانه توسط کارکنان زحمت کش و پرتلاش این شرکت مونتاژ گردیده و در شرائط مطلوب و بدون لرزش غیر عادی در حال کار می باشد.
سرپرست مدیریت عملیات ضمن قدردانی از همه همکاران و کارشناسان بخش های مدیریت عملیات و امور فنی همچنین کارشناسان تعمیرات کارگاه مرکزی اهواز و امیدیه که با جدیت فراوان در جهت رفع این مشکل تلاش نمودندافزود تعمیر و راه اندازی این کمپرسور سود و صرفه اقتصادی فراوانی را برای شرکت در بر داشته و گام مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار حمایت از کالای ایرانی می باشد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.