تاریخ انتشار : دوشنبه 22 مرداد 1397 - 19:55
کد خبر : 2982

توقف پرداخت اضافات شایستگی صحت ندارد/ احتمال پرداخت ترمیم عمومی مدت موقت‌ها با حقوق مرداد/ زنگنه دستوری برای فریز حقوق نفتی‌ها صادر نکرده است

توقف پرداخت اضافات شایستگی صحت ندارد/ احتمال پرداخت ترمیم عمومی مدت موقت‌ها با حقوق مرداد/ زنگنه دستوری برای فریز حقوق نفتی‌ها صادر نکرده است

“به گزارش پایگاه خبری جام سبز”  یک مقام ارشد وزارت  با رد اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حذف اضافات شایستگی کارکنان صنعت نفت برای سال ۹۷، گفت: این موضوع کذب محض بوده و وزارت نفت پیشنهاد اضافات شایستگی را به سازمان اداری و استخدامی ارائه کرده است. وی افزود: فرآیند قانونی تصویب

“به گزارش پایگاه خبری جام سبز”

 یک مقام ارشد وزارت  با رد اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر حذف اضافات شایستگی کارکنان صنعت نفت برای سال ۹۷، گفت: این موضوع کذب محض بوده و وزارت نفت پیشنهاد اضافات شایستگی را به سازمان اداری و استخدامی ارائه کرده است.

وی افزود: فرآیند قانونی تصویب و تعیین درصد اضافات شایستگی کارکنان صنعت نفت به این شکل بوده که ابتدا پیشنهاد از سوی وزارت نفت به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده و سپس این سازمان پیشنهاد وزارت نفت را در شورای عالی حقوق و دستمزد مطرح می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر منتظر تصویب اضافات شایستگی سال ۹۷ کارکنان صنعت نفت در شورای عالی حقوق و دستمزد هستیم، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته تصویب و تعیین اضافات شایستگی صرفا در یک دوره خاص نبوده و در یک سال در فصل بهار و در برخی از سال‌ها در نیمه دوم سال، اضافات شایستگی تصویب و پرداخت شده است.

وی همچنین درباره زمان بندی پرداخت ترمیم عمومی کارکنان قرارداد مدت  موقت صنعت نفت هم توضیح داد: دستورعمل اجرایی و تعیین درصدهای پرداختی در وزارت نفت تصویب و به تمامی شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت ابلاغ شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در شرایط فعلی هیچ گونه خلا قانونی برای پرداخت ترمیم حقوق کارکنان مدت موقت وجود ندارد و باید با حقوق مرداد ماه پرداخت شود، تاکید کرد: تا به امروز هم در جلسات مدیران عامل چهار شرکت اصلی و سایر مسئولان وزارت نفت پیشنهادی برای تعویق در پرداخت ترمیم عمومی مطرح نکردند و انتظار می‌رود این ترمیم از اول اردیبهشت ماه محاسبه و با حقوق مرداد پرداخت شود.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ مصوبه افزایش میزان نفت کارت ها برای سال ۹۷، توضیح داد: میزان افزایش نفت کارت‌ها مشابه ابلاغیه گاز کارت‌ها بوده اما هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران زودتر از سایر شرکت‌های موضوع گاز کارت را تصویب و ابلاغ کرده است.

این مقام ارشد نفتی در پایان با تاکید بر اینکه با ابلاغ دستورالعمل صرفه‌جویی وزیر نفت برخی سعی می کنند که موضوع صرفه‌جویی را به نوعی به وضعیت معیشت و حقوق کارکنان صنعت نفت مربوط کنند، خاطرنشان کرد: تا به امروز وزیر نفت هیچ گونه محدودیتی را در حوزه حقوق، دستمزد و معیشت مالی کارکنان رسمی و غیر رسمی صنعت نفت تحت عنوان صرفه‌جویی ابلاغ نکرده است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.