تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مهر 1397 - 9:05
کد خبر : 3202

تامین زمین در اهواز جهت جابجایی ساکنان پهنه پر خطر منبع اب

تامین زمین در اهواز جهت جابجایی ساکنان پهنه پر خطر منبع اب

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع جابجایی منازل پرخطر منطقه “منبع آب” اهواز، گفت: تاکنون در هیچ جای کشور ضابطه ای که منزلی را به صورت بلاعوض در اختیار اقشار ویژه قرار دهند، وجود نداشته است. تنها یک سری دستگاه‌های امدادرسان و حمایتی وجود دارند که شاید اختیاراتی در دست داشته باشند اما

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع جابجایی منازل پرخطر منطقه “منبع آب” اهواز، گفت: تاکنون در هیچ جای کشور ضابطه ای که منزلی را به صورت بلاعوض در اختیار اقشار ویژه قرار دهند، وجود نداشته است. تنها یک سری دستگاه‌های امدادرسان و حمایتی وجود دارند که شاید اختیاراتی در دست داشته باشند اما دستگاه‌های دولتی، تنها تسهیل کننده رسیدن به شرایط مطلوب هستند.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز، عباس پور سلان در هفتمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به طرح بازآفرینی محدوه تاریخی معین التجار اهواز اظهار کرد: موضوع بازآفرینی در سه بخش بافت فرسوده و ناکارآمد شهری، بافت تاریخی و سکونتگاههای غیررسمی مطرح است که رسیدگی به این موضوعات از عهده یک دستگاه خاص بر نمی آید. ضمن اینکه موضوعات بازآفرینی شهری به یک دستگاه ختم نمی شود بنابراین برای طرح محدوه تاریخی معین التجار اهواز برنامه اقدام مشترک برای دستگاه های مختلف ارائه خواهد شد.

وی افزود: تاکنون بسیاری از دستگاه‌ها در محدوده هدف کارهای پراکنده کرده اند اما اینکه برنامه مشترکی صورت نگرفته است موجب انجام دوباره کاری هایی شده یا منابع هدر رفته است.

پورسلان گفت: هدف اساسی تشکیل این ستادها رسیدن به برنامه اقدام مشترک در محدوده محله های هدف است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع جابجایی منازل پرخطر منطقه “منبع آب”، بیان کرد: تاکنون در هیچ جای کشور ضابطه ای که منزلی را به صورت بلاعوض در اختیار اقشار ویژه قرار دهند، وجود نداشته است. تنها یک سری دستگاه‌های امدادرسان و حمایتی وجود دارند که شاید اختیاراتی در دست داشته باشند اما دستگاه‌های دولتی، تنها تسهیل کننده رسیدن به شرایط مطلوب هستند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی خود استفاده کنند و تسهیلاتی در اختیار مردم قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در شرایط فعلی اینکه بخواهیم از صفر تا صد یک پروژه را اجرا کنیم و منزلی در اختیار نیازمندان قرار دهیم، ابلاغ نشده و وجود ندارد.

پورسلان گفت: یک زمین ۱۵ هکتاری که در نزدیکترین منطقه به منطقه منبع آب واقع است، برای جابجایی منازل پرخطر این منطقه در نظر گرفته شده است. مقرر شده طرحی برای آن ارائه شود و با مشارکت سرمایه گذار به یک منطقه مسکونی برای اسکان مجدد افراد ساکن در محدوه خطر در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمادگی داریم این قطعه زمین را برای جابجایی ساکنین پهنه پرخطر منطقه منبع آب در اختیار مجموعه ستاد بازآفرینی قرار دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.