تاریخ انتشار : شنبه 4 دی 1395 - 17:06
کد خبر : 621

همزمان با سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری …بزرگترین سایت بازسازی دستگاه های حفاری در کشور در اهواز افتتاح شد

همزمان با سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری …بزرگترین سایت بازسازی دستگاه های حفاری در کشور در اهواز افتتاح شد

    همزمان با سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری، بزرگترین سایت بازسازی دستگاه های حفاری چاه های نفت و گاز در کشور در حومه کلانشهر اهواز افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری جام سبز :این سایت در زمین به مساحت ۹ هکتار در طرح مرکزیت شرکت موسوم به سدین احداث شده است.

 

 

همزمان با سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری، بزرگترین سایت بازسازی دستگاه های حفاری چاه های نفت و گاز در کشور در حومه کلانشهر اهواز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز :این سایت در زمین به مساحت ۹ هکتار در طرح مرکزیت شرکت موسوم به سدین احداث شده است.

مدیر بازسازی و ارتقاء دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت در این باره توضیح داد: در این سایت امکانات و تجهیزات لازم برای بازسازی همزمان چهار دستگاه حفاری پیش بینی شده است.

بیژن سیستانی گفت: در این مجموعه دو سوله در ابعاد ۴۰ در ۲۰  و ۵۰ در ۲۴ متر مربع با ارتفاع ۱۰ و ۱۲ متر ساخته شده که یکی مربوط به سند بلاست  و رنگ آمیزی و  سوله دوم برای بازسازی دکل اختصاص یافته است.

وی افزود: در گذشته در فصل بارندگی و فصول گرم سال انجام کار بازسازی دچار وقفه و با مشکلاتی صورت می گرفت که با بهره برداری از این سایت در عمل کار به طور مستمر دنبال می شود و عملیات بازسازی شتاب می گیرد.

سیستانی با اشاره ایجاد فضای مناسب اداری، ساخت سکوی شست و شو همراه با تجهیزات مربوط و روزآمد سازی شبکه روشنایی و آب، اظهار کرد: هم اکنون تمامی کارهای تعمیرات و بازسازی در این مجموعه انجام می شود.

مدیر بازسازی و ارتقاء دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: در زمان حاضر  سه دستگاه حفاری  ۵۷، ۸۲ و  ۵۶ فتح برای تعمیرات دوره ای و بازسازی به این سایت انتقال یافته است و اورهال دکل حفاری  ۴۲ فتح نیز با پشتیبانی سایت بازسازی اهواز در موقعیت عملیاتی در جزیره خارگ انجام خواهد شد.

وی زمان پیش بینی شده برای بازسازی هر دستگاه حفاری خشکی را ۶۰ روز عنوان کرد و افزود: بازسازی دکل ۵۷ فتح در مراحل پایان کار قرار دارد و بزودی این دستگاه به موقعیت عملیاتی انتقال خواهد یافت.

سیستانی مراحل بازسازی (اورهال) دستگاه های حفاری را شامل سازه، مخازن سیال،  مخازن آب، تجهیزات مکانیک شامل دراورکس، پمپ های سیال، ژنراتورها، سیستم بالابری، تجهیزات برق شامل تراکشن موتورها، الکتروموتورها و اتاق کنترل برق (SCR) و تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق برشمرد.

مدیر بازسازی و ارتقاء دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران اظهارکرد: به موازات تعمیرات اساسی و بازسازی دکل های حفاری در بخش خدمات فنی نیز بازسازی کامل  سه دستگاه تراک سیمانزنی،  سه دستگاه تراک اسیدزنی و یک دستگاه لوله مغزی سیار در دست اجراست.

وی با بیان اینکه در زمینه بازسازی و تعمیرات دستگاه ها و تجهیزات حفاری از توان شرکت ها و پیمانکاران داخلی نیز استفاده به عمل می آید، گفت: در این ارتباط با ۱۸ شرکت و پیمانکار قرارداد داریم که ۱۴ مورد آن از استان خوزستان هستند.

سیستانی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۰ فقره قرارداد و دستور کار به ارزش ۹۰ میلیارد تومان را در دست اجرا داریم، یادآور شد: برای بازسازی هر دکل حفاری ۴۰۰ نفر کارکنان شرکت از بخش های مختلف و ۳۰۰ نفر از شرکت های طرف قرارداد با ملی حفاری همکاری می کنند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.