تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1395 - 18:03
کد خبر : 718

مجوز تامین آب روستاهای غرب کارون از خط انتقال غدیر صادر شد

مجوز تامین آب روستاهای غرب کارون از خط انتقال غدیر صادر شد

  رئیس اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خرمشهر گفت:مجوز تامین آب روستاهای غرب کارون از خط غدیر از سوی سازمان آب و برق خوزستان صادر شد. به گزارش پایگاه خبری جام سبز”  علی حزباوی گفت:خط آبرسانی غدیر در فاصله ۵۰۰ متری تاسیسات آبرسانی شهید منصوری خرمشهر قرار دارد و با پیگیری نماینده و

 

رئیس اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خرمشهر گفت:مجوز تامین آب روستاهای غرب کارون از خط غدیر از سوی سازمان آب و برق خوزستان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری جام سبز”  علی حزباوی گفت:خط آبرسانی غدیر در فاصله ۵۰۰ متری تاسیسات آبرسانی شهید منصوری خرمشهر قرار دارد و با پیگیری نماینده و فرماندار خرمشهر، مجوز تامین آب از طرح غدیر صادر شد و بزودی عملیات اجرایی اتصال خط لوله ۵۰۰ متری به تاسیسات شهید منصوری آغاز می شود.
وی اظهار داشت:با موافقت سازمان آب و برق خوزستان، آب مورد نیاز روستاهای غرب کارون با سرعت ۵۰ لیتر در ثانیه از خط لوله غدیر تامین می شود.
حزباوی شوری آب رودخانه کارون در تابستان را پنج هزار میکروگرم موس عنوان کرد و گفت:با اتصال خط غدیر به تاسیسات آبرسانی شهید منصوری خرمشهر ۱۷ روستای غرب کارون از نعمت آب با کیفیت و شیرین بهره مند می شود و اعتبار مورد نیاز اجرای طرح نیز از اعتبارات داخلی تامین می شود.
پنج هزار و ۷۰۰ خانوار روستایی مشترک در ۴۷ روستای زیر پوشش اداره امور آب و فاضلاب روستایی خرمشهر قرار دارند.
فرسودگی شبکه آبرسانی و عمر بالای تاسیسات آبرسانی روستاهای خرمشهر را از مشکلات شرکت آب و فاضلاب روستایی خرمشهر بوده و بیشترین عامل افت فشار آب و کاهش کیفیت آب در روستاها تکمیل نشدن طرح های توسعه تاسیسات آبرسانی است.
عمر مفید تاسیسات آبرسانی شهیدمنصوری با قدمت ۲۵ ساله پایان یافته و خط توزیع و خط انتقال آن با توجه به افزایش جمعیت روستاهای شهرستان، جوابگو نیست.
میزان اعتبار مورد نیاز برای بازسازی تاسیسات شهید منصوری ۵۰ میلیارد ریال است.
شبکه توزیع آب آشامیدنی روستای محرزی و شنه نهر ۱۳ با ۹۰ خانوار فرسوده شده و مردم این روستا با مشکل افت فشار آب مواجه هستند.
تکمیل نشدن طرح توسعه تاسیسات آبرسانی حفارشرقی که آب آشامیدنی روستاهای منیخ، معمره صنگور، حفار شرقی و شلحه را تامین می کند، مشکلات آبرسانی به این روستاها را افزایش داده است.
آب آشامیدنی سه روستای سبعه ۱، سبعه ۲ و دیم ابن نجم با زیر پوشش قرار دادن ۳۰۰ خانوار از امور آب و فاضلاب روستایی اهواز واقع در ۳۵ کیلومتری جاده اهواز – خرمشهر تامین می شود و به دلیل اینکه خط توزیع آب این روستاها از زمین های کشاورزی می گذرد، هر از گاهی شکستگی پیدا می کنند و مردم با قطعی آب ۱۰ساعته مواجه می شوند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.