تاریخ انتشار : سه شنبه 5 بهمن 1395 - 21:17
کد خبر : 821

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده

  حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد. سخنگوی دولت گفت: حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، بر این اساس ۱۴ هزارمیلیارد تومان براى افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه سال۹۶ درنظر گرفته شده است.  محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت  گفت: قرار بر این است که ۱۶ هزار میلیارد به

 

حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

سخنگوی دولت گفت: حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، بر این اساس ۱۴ هزارمیلیارد تومان براى افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه سال۹۶ درنظر گرفته شده است.

 محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت  گفت: قرار بر این است که ۱۶ هزار میلیارد به ۷۵۰۰ واحد تولیدى واکد و نیمه فعال ارائه شود.

وی افزود: ۳۷ هزار میلیارد تومان تا پایان سال اعتبار به طرح عمرانی تخصیص می‌دهیم، همچنین تاکنون ٣٩۳۹ هزار و ۷۳۲ میلیارد تومان به طرحهاى عمرانى اختصاص یافته است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: تا ۴ بهمن ۲۰ هزار و ۵۳۰ واحد تولیدى ۱۴ هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی اظهار داشت: گزارش امیدوار کننده از اصلاح نظام بانکی که آیین نامه اجرایی آن در هیات دولت تصویب شده ارائه می‌کنیم. بر همین اساس با اصلاح تبصره قانون بودجه ۹۵، ۴۵ هزار میلیارد تومان برای تعدیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه ۶ بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.

*پرداخت ۴۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بانک ها تا پایان امسال

نوبخت ادامه داد: با این ۴۵ هزار میلیارد تومان، صورت های مالی بانک های دولتی اصلاح خواهد شد و قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش پیدا خواهد کرد، همچنین باتوجه به این اصلاحیه، به بانک های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرائم کسانی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان وام گرفتند اقدام کند، دولت هم تا سقف ۱۰ هزار میلیاردتومان نسبت به بخشودگی سود این تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان وام گیرنده متقبل می‌شود.

*بخشودگی جرائم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیونی

سخنگوی دولت تاکید کرد: در واقع کسانی که زیر ۱۰۰میلیون تومان وام دریافت کرده اند اگر تا پایان سال اصل وام را بپردازند، بانکها جریمه ها را می بخشند، دولت سود تسهیلات را تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان به این افرد که عمدتا کشاورز هستند می‌پردازد.

نوبخت گفت: ایران به هجدهمین جایگاه اقتصاد جهان دست پیدا کرده است.

سخنگوی دولت ، پیرامون درآمد فروش نفت گفت: تا پایان سال جاری ۶۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از درآمدهاى نفتى به کشور پرداخت می‌شود.

* عیدی کارمندان دولت هنوز مشخص نشده است

وی تاکید کرد: حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، بر این اساس ۱۴ هزارمیلیارد تومان براى افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه سال۹۶ درنظر گرفته شده است. همچنین هنوز میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است.

نوبخت درباره اتهامات اخیر وارده به “حسین فریدون” برادر رییس جمهور گفت: قوه قضاییه قوه مستقلى است و با کسانى که جرمى مرتکب شوند، قطعا برخورد می‌کند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: رییس بنیاد شهید در جلسه هیات دولت گزارشی پیرامون آتش سوزی مرکز تجاری پلاسکو ارائه داد که بر این اساس شهداى آتش‌نشان، شهید خدمت شناخته شده و در کنار شهداى منا و مدافعان حرم به خاک سپرده خواهند شد.

نوبخت ادامه داد: ۱۵۴ هزار میلیارد تومان سال آینده باید به شاغلان و بازنشستگان دولت داده شود.

وی با بیان اینکه گزارشهاى لازم، به موقع در حادثه پلاسکو ارائه می‌شود، تصریح کرد: کمیته بررسی حادثه پلاسکو فردا از سوى وزارت کار ارائه گزارش می‌دهد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.