تاریخ انتشار : جمعه 15 بهمن 1395 - 18:31
کد خبر : 885

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان : سرانه مطالعه در جامعه رو به کاهش است

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان : سرانه مطالعه در جامعه رو به کاهش است

    مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، سرانه مطالعه در جامعه را رو به کاهش و در مسیر نزول توصیف کرد.  به گزارش پایگاه خبری جام سبز  ” محمد تقی زاده با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد: در ورودی نمایشگاه شاهد استقبال خیلی خوب مردم از نمایشگاه بودم و

 

 

محمد تقی زاده

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، سرانه مطالعه در جامعه را رو به کاهش و در مسیر نزول توصیف کرد.

 به گزارش پایگاه خبری جام سبز  ” محمد تقی زاده با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایشگاه کتاب خوزستان اظهار کرد: در ورودی نمایشگاه شاهد استقبال خیلی خوب مردم از نمایشگاه بودم و این جای امیدواری لست که مردم استان یخ این استقبال از کتاب را شکستند.

وی با اشاره به روند کاهشی سرانه مطالعه در کشور و اظهار نگرانی از این مسئله افزود: به عنوان یک نویسنده، این دغدغه را داشتم که متاسفانه سرانه مطالعه در کشور ما رو به کاهش است و طبق آمار رسمی اعلام شده توسط رسانه های کشور، سرانه مطالعه در کشور ما پارسال ۱۲درصد کاهش یافت و این آسیب بزرگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به سیر تحول تاریخی کتابخانه ها از الواح گلی تا کتابخانه دیجیتالی تصریح کرد: باید نهایت تلاش خود را بکنیم تا شاخص های مطالعه بالاتر برود زیرا کتاب و کتابخوانی تأثیر زیادی در رشد علمی و توسعه فرهنگی و اجتاعی جامعه دارد.

تقی زاده گفت: در همین خوزستان با یک بررسی می بینیم که از دوران ساسانیان به این سمت، بزرگترین کتابخانه ها در استان وجود داشتند و خوزستان ۶۰۰ سال قبل از دانشگاه آکسفورد دارای دانشگاه بوده است.

وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش خوزستان در زمینه کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: در حوزه تعلیم و تربیت، نهایت تلاش مان را کردیم تا بتواینم به بحث کتاب و کتابخوانی نگاه ویژه ای داشته باشیم که اولین اقدام ما شناسایی ۵۰۰ معلم نویسنده در آموزش و پرورش بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان عنوان کرد: سعی می کنیم در اولین فرصت با برگزاری همایشی با حضور نویسنگان برجسته کشور از معلم های نویسنده تقدیر کنیم.

تقی زاده ادامه داد: یکی از اولویت های کاری ما این است که ذهن دانش آموزان را از چارچوب کتاب و کلاس خارج کنیم چون از نظر علمی ثابت شده که دانش آموزی که مطالعات غیر درسی دارد، نسبت به دانش آموزی که مطالعه غیر درسی ندارد، موفق تر است.

وی بیان کرد: باید تلاش کنیم دانش آموزان، حوزه دید خود را در مسائل فرهنگی – اجتماعی با مطالعه کتاب های غیر درسی توسعه دهد تا هویت ملی و فرهنگی و اجتماعی اش ارتقا یابد و شناخت عمیقی از فرهنگ و جهان اطراف خود داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.